Martwy mężczyzna w fiacie. Zatruł się gazem?

0
fot. ZB

Martwy mężczyzna w fiacie. Zatruł się gazem? W fiacie seicento stojącym na ul. Oświęcimskiej w Tychach policjanci znaleźli wczoraj (20.12) martwego, 69-letniego mężczyznę. Istnieje podejrzenie, że zatruł się gazem z butli gazowej, w czasie gdy się przy niej ogrzewał.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Tychach policjanci wraz z załogą pogotowia ratunkowego dotarli do fiata seicento zaparkowanego na ul. Oświęcimskiej o godz. 6.30. W aucie tym zobaczyli siedzącego mężczyznę. Jak się okazało był martwy. Policjanci znaleźli też w samochodzie niewielką butlę gazową.

– Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna zatruł się gazem, kiedy ogrzewał się przy butli gazowej – informuje Komenda Miejska Policji w Tychach.

Prokurator zarządził sekcję zwłok. Policjanci wyjaśniają teraz pod nadzorem prokuratury okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

– Pamiętajmy o zagrożeniach jakie niesie za sobą tlenek czadu – czytamy w komunikacie KMP Tychy. – Warto zainstalować czujnik, który wszczyna alarm w przypadku wykrycia zbyt wysokiego stężenia czadu. Jeżeli nie mamy czujnika, pamiętajmy o częstym wietrzeniu pomieszczeń, w których znajdują się urządzenia grzewcze. Róbmy to szczególnie przed snem, kiedy mamy przed sobą perspektywę przebywania kilku godzin w zamkniętym pomieszczeniu razem z urządzeniami grzewczymi.

(vis)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here