Maseczkomat stanął na rynku. Będzie następny

0
Maseczkomat na rynku w Bieruniu; fot. Lech Gawin

W Bieruniu przy ratuszu ustawiono automat do całodobowej sprzedaży środków ochrony osobistej w dobie epidemii koronawirusa. Można w nim kupić maseczki, odkażające żele do rąk i chusteczki antybakteryjne. Płatność jedynie za pomocą karty płatniczej.

W ofercie znajdziemy pakiet zawierający 15 sztuk chusteczek antybakteryjnych w cenie 3,50 zł; odkażający żel do rąk (100 ml w cenie 10 zł), maseczki medyczne trójwarstwowe za 9 zł i maseczki ochronne z filtrem po 12 zł sztuka.

Fot. Lech Gawin

– Decyzja o ustawienie maseczkomatu nastąpiło po rozmowach burmistrza Bierunia Krystiana Grzesicy z naczelnikiem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Waldemarem Prietzem – informuje nas rzecznik prasowy UM w Bieruniu Magdalena Kutynia.

– Po sondażu rynku wybór padł na firmę Water Solution Polska z siedzibą w Żorach. Z tytułu ustawienia urządzenia i sprzedaży tych środków miasto Bieruń nie będzie miało żadnej korzyści finansowej – mówi Magdalena Kutynia.

Gmina planuje postawienie drugiego automatu w Bieruniu Nowym (ul. Granitowa).

Przypominamy też o akcji „Szyjemy dobro”, w ramach której grupa wolontariuszy z Bierunia szyje maseczki dla szpitali i innych placówek medycznych. Maseczki mogą również zabrać bezpłatnie mieszkańcy miasta z pudełka umieszczonego przy Domu Kultury „Jutrzenka”.

Dystrybucją bezpłatnych maseczek dla osób +65 zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bieruniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here