MasterChef Junior: Gościem tyszanin Rafał Fidyt. Oliwia ciągle w grze

0
Oliwia Piech w dzisiejszym odcinku programu MasterChef Junior, z prawej goście specjalni, wśród nich tyszanin Rafał Fidyt, fot. Studzienice - sołectwo gminy Pszczyna/FB/TVN

W dzisiejszym, ósmym odcinku programu MasterChef Junior, w którym do finału zmierza 12-letnia Oliwia Piech ze Studzienic, pojawili się ciekawi goście specjalni. Jednym z nich był tyszanin Rafał Fidyt, finalista 9. edycji programu kulinarnego MasterChef (dla dorosłych uczestników).

Przypomnijmy, że Oliwia Piech ze Studzienic w gminie Pszczyna startuje w szóstej edycji programu TVN MasterChef Junior. Zdolnościami kulinarnymi popisują się  dzieci. Jurorami są: Ania Starmach, Michel Moran i Mateusz Gessler.

Oliwia Piech, kadr TVN

Dziś (25.04) młodzi uczestnicy programu najpierw musieli poradzić sobie z quizem kulinarnym. Oliwia co prawda tym razem nie wygrała konkurencji, ale i tak nieźle wypadła.

Za to w kolejnym, już typowo kulinarnym zadaniu znowu błyszczała. Konkurencja polegała na przygotowaniu dania surf&turf, czyli połączenia owoców morza, mięsa i warzyw w jednym daniu.

Oliwia zachwyciła jurorów przegrzebkami z boczkiem, podanymi z puree z zielonego groszku i piersią z kaczki. Dzięki temu awansowała do kolejnego odcinka i znalazła się w najlepszej piątce programu.

Przegrzebki z boczkiem, fot. Studzienice – sołectwo gminy Pszczyna/FB?TVN

W dzisiejszym odcinku gośćmi specjalnymi byli finaliści MasterChefa dla dorosłych uczestników. Można było zobaczyć m.in. tyszanina Rafała Fidyta, który jest finalistą 9. edycji programu kulinarnego. Najlepsi dorośli kucharze najpierw wprowadzili temat dania surf&turf, a potem służyli pomocą młodym adeptom sztuki kulinarnej.

Tyszanin przy okazji wizyty w programie opowiedział krótko, co u niego zmieniło się po finale MasterChefa. Pracuje i cały czas gotuje. Przyznał też, że gdy idzie po osiedlu, na którym się wychował, ciężko mu jest przejść, podobnie jest w sklepach – jest bowiem rozpoznawany, ludzie robią zdjęcia i biją brawo. „No, kabaret” – skwitował ze śmiechem.

Rafał Fidyt/kadr TVN

Przepisy z tego odcinka MasterChefa Junior: TUTAJ.

(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here