MasterChef Junior: Oliwia Piech idzie dalej!

0
Deser przygotowany przez Oliwię, kadr/TVN

Oliwia Piech ze Studzienic w gminie Pszczyna dobrze sobie poradziła w dzisiejszym (18.04) odcinku programu MasterChef Junior. Najpierw w parze ze Stasiem wygrała konkurencję kalamburowo-kulinarną. Potem świetnie wykonała trudny „monodeser  z sezamkiem”. Utalentowaną 12-latkę zobaczymy więc znowu w kolejnym odcinku.

Oliwia Piech ze Studzienic startuje w szóstej edycji programu TVN MasterChef Junior. Zdolnościami kulinarnymi popisują się  dzieci. Jurorami są: Ania Starmach, Michel Moran i Mateusz Gessler.

W dzisiejszym odcinku Oliwia w duecie ze Stasiem wygrała konkurencję kalamburowo-kulinarną. Mieszkanka Studzienic rysowała składniki combra z królika z puree z brokułów , salsą mango i oliwą pietruszkową, a Staś musiał to odgadnąć i wykonać według (pokazywanych i rysowanych) wskazówek Oliwii. Para spisała się doskonale. W nagrodę mogła w kolejnej konkurencji skorzystać z pomocy jurorki Ani.

Jak się okazało, na młodych kucharzy faktycznie czekało bardzo trudne zadanie. Mistrz cukiernictwa Krzysztof Kopciński, specjalista od monodeserów, zaprezentował swój deser będący małym dziełem sztuki. Uczestnicy dostali potem przepis i odmierzone składniki. Musieli samodzielnie wykonać przysmak cukierniczy. Mieli na to dwie godziny.

Oliwia świetnie sobie i z tym poradziła. Jurorom smakował jej monodeser z sezamkiem z żelką porzeczkową, biszkoptem czekoladowym, kremem orzechowym i czekoladowym.

– Mogę ci powiedzieć, że to bardzo smaczne i udane. I tyle, mała – ocenił Michel Moran.

Oliwia przeszła do kolejnego etapu. Finał coraz bliżej. Kolejny odcinek za tydzień, w niedzielę, o 20.00.

Przepisy z poszczególnych odcinków programu można znaleźć TUTAJ.

Oliwia (pierwsza z prawej) znów świetnie sobie poradziła/ kadr/ TVN

(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here