Medale Elizy Megger

0
Eliza Megger z trenerką Marzanną Helbik
Eliza Megger z trenerką Marzanną Helbik, fot. UM Pszczyna
Reklama

Eliza Megger, zawodniczka LKS Pszczyna, zdobyła brązowy medal w biegu na 1500 m i jednocześnie srebrny w kategorii U23 podczas 65. PZLA Halowych Mistrzostw Polski. Zawody odbyły się 20-21 lutego w Toruniu.

Jak relacjonuje biuro prasowe UM Pszczyna, bieg na mistrzostwach rozgrywany był w wolnym tempie i finisz decydował o kolejności na mecie. Bardzo mocne przyspieszenie na ostatnich 400 m, wzmocnione na ostatnim okrążeniu stawiały przed zawodniczkami egzamin z siły i szybkości. Eliza uległa Martynie Galant (OŚ AZS Poznań) i Klaudii Kazimierskiej (LKS Vectra Włocławek), uzyskując wynik 4:24,33.

– Na Halowych Mistrzostwach Polski wywalczyłam brąz i srebro na dystansie 1500 m. Pisząc te słowa dwa dni po fakcie, jestem w pełni zadowolona z tego sukcesu, chociaż zaraz po przebiegnięciu mety nie było to takie oczywiste… Nadal czuję lekki niedosyt, jednak jedynie co mi teraz pozostało, to przekuć to w motywację do dalszej pracy – skomentowała swój występ Eliza Megger.

– Warto zaznaczyć, że droga, która prowadziła do tych mistrzostw, nie była oczywista. Zmagałam się z większymi i mniejszymi problemami zdrowotnymi, które ostatecznie wraz z trenerką pokonałyśmy i teraz możemy cieszyć się aż z dwóch medali! Podziękowania należą się również całemu klubowi LKS Pszczyna, który mnie nieustannie wspierał i kibicował – dodaje Eliza.

(r), źródło: UM Pszczyna

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here