Medale i róże dla jubilatów

0
fot. RB

Medale i róże dla jubilatów. Trzydzieści cztery pary z gminy Pszczyna świętowały jubileusz 50-lecia małżeństwa. Cztery pary obchodziły 60. rocznicę ślubu, a jedna para – 65. rocznicę. Uroczystość gminna z tej okazji odbyła się 12 października w restauracji „U Mikołajca”.

fot. RB
fot. RB

Złoci jubilaci otrzymali medale prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Są to: Marta i Józef Broncelowie, Róża i Józef Chodzidło, Genowefa i Joachim Czernikowie, Halina i Alfred Czernikowie, Krystyna i Henryk Denisowie, Maria i Ludwik Fuchsowie, Krystyna i Rajmund Gawliczkowie, Hildegarda i Józef Goldowie, Maria i Franciszek Grzechnikowie, Aniela i Alojzy Harazinowie, Renata i Stanisław Koczubowie, Małgorzata i Tadeusz Konieczny, Helena i Henryk Kremiec, Helena i Henryk Kubisowie, Regina i Emanuel Kubisowie, Mirosława i Andrzej Kucharscy, Róża i Jan Lazarowie, Krystyna i Zygfryd Magierowie, Emilia i Stanisław Oleksykowie, Łucja i Henryk Olszówkowie, Gertruda i Edward Patykowie, Gertruda i Franciszek Patykowie, Jadwiga i Franciszek Piepiórowie, Teresa i Jan Puchałkowie, Maria i Ryszard Śmiejowie, Zofia i Ludwik Śmiejowie, Ewa i Leszek Szafarczykowie, Brygida i Waldemar Szotkowie, Maria i Józef Waleccy, Małgorzata i Alojzy Waloszkowie, Maria i Aleksander Włodarczakowie, Hildegarda i Józef Wojtalowie, Joanna i Jerzy Wróblowie, Róża i Teofil Żmijowie.

Jubileusz 60-lecia małżeństwa obchodzili: Ludwika i Mikołaj Herokowie, Maria i Alojzy Hlubkowie, Helena i Roman Grzechnikowie, Halina i Gerard Stalmachowie.

65-lecie małżeństwa obchodzili Klara i Franciszek Paszkowie.

Wszyscy jubilaci otrzymali po róży. Był toast, odśpiewane „Sto lat”, przypomnienie przysięgi małżeńskiej. Życzenia składali burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Pszczynie Beata Rozmus.
(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here