Medale sportowców tyskiego MOSM na mistrzostwach Śląska w lekkiej atletyce

0
Grupa tyskich lekkoatletów z trenerem. Osoby na zdjęciu (od lewej): Kacper Skupnik, Bogdan Przybycin (trener), Julia Frąckowiak, Mateusz Misterek, Jan Wieczorek, Adam Warecki; czerwiec 2021; źródło BP

12 i 13 czerwca w Gliwicach odbyły się mistrzostw Śląska w lekkiej atletyce. Wzięli w nich udział zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego w Tychach. Zdobyli 6 medali.

Jak informuje nas trener Bogdan Przybycin trener w MOSM Tychy, Oliwia Ślusarczyk (MOSM) w kategorii juniorek zdobyła złoty medal w skoku w dal. W kategorii junior młodszy złoto w trójskoku wywalczył Mateusz Misterek (MOSM). Zawodnik ten zdobył również brązowy medal w skoku w dal.
W kategorii juniorek Karolina Kozik (MOSM) w biegu na 1500 m była druga, a Magdalena Wilk (MOSM) – trzecia.
W kategorii junior mł. Artur Bizoń (MOSM) w biegu na 800 m zdobył brązowy medal. Trenerami tych zawodników są Bogdan Przybycin i Józef Gawlina.
W gliwickich zawodach, jak słyszymy, startowali również tyszanie reprezentujący inne kluby. W biegu na 5 km złoty medal w kategorii seniorów zdobył Karol Sokołowski (SPLA Tychy), a srebrny Paweł Buczek (SPLA Tychy). Startująca w barwach MCKiS Jaworzno, tyszanka Julia Frąckowiak wygrała konkurs skoku w dal seniorek.