Mężczyzna objęty kwarantanną poszedł na zakupy

0
fot. RB

W sobotę 21 marca dzielnicowy z Tychów pojechał sprawdzić czy mężczyzna objęty kwarantanną – w związku z zagrożeniem koronawirusem – dotrzymuje jej warunków.

Policjant zastał mieszkaniu tę osobę. Tego samego dnia mundurowi ponownie sprawdzili, czy mężczyzna przestrzega zasad domowej kwarantanny. Niestety, tym razem nie było go pod wskazanym adresem. Funkcjonariusze szybko ustalili, że wybrał się do sklepu na zakupy. Teraz człowiek ten odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Za nieprzestrzeganie przez osobę podejrzaną o chorobę odpowiednich nakazów i zakazów związanych z izolacją, Kodeks wykroczeń przewiduje karę grzywny do 500 zł (art. 116 KW). Ponadto policjanci przekazują informacje o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który w prowadzonym przez siebie postępowaniu może nałożyć na winnych grzywnę w wysokości do 30 000 zł.

Codzienne sprawdzenia i kontakt telefoniczny z osobami odbywającymi kwarantannę mają na celu nie tylko sprawdzenie czy osoba nią objęta stosuje się do jej zasad. Policjanci podczas rozmów ustalają także czy takiej osobie czegoś nie potrzeba. Wszystkie tego typu sygnały policjanci przekazują do służb miejskich, które organizują pomoc.

(J), źródło: KMP Tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here