Mężczyzna w ciężkim stanie przewieziony do szpitala zakaźnego w Tychach

0
Szpital zakaźny Megrez w Tychach; fot. Jarosław Jędrysik

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował dzisiaj (24 marca, godz. 8.54) o mężczyźnie, który w ciężkim stanie zdrowia został przywieziony do szpitala zakaźnego Megrez w Tychach. W województwie śląskim zanotowano już 82 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował nas dzisiaj, że do szpitala zakaźnego w Tychach został przywieziony mężczyzna w sile wieku. Wcześniej, po powrocie z Włoch, przebywał w domowej kwarantannie pod nadzorem sanepidu w Rybniku. Po tygodniu pojawiły się silne objawy koronawirusa.

W szpitalu w Częstochowie hospitalizowany jest starszy mężczyzna z powiatu lublinieckiego. Pacjent jest niepełnosprawny. Służby sanitarne próbują ustalić źródło zakażenia.

W ciężkim stanie w szpitalu przebywa starsza kobieta także z powiatu lublinieckiego, która zakaziła się od osoby z Niemiec.

Natomiast w cieszyńskim szpitalu leczony jest mężczyzna w sile wieku, który, jak ustalili inspektorzy sanitarni, zakaził się od osoby chorej ze swojego otoczenia. Mężczyzna jest w stanie dobrym.

Zakażenie groźnym wirusem pogorszyło gwałtownie stan zdrowia mieszkańca powiatu cieszyńskiego. Starszy mężczyzna był leczony na inne choroby. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia.

Ministerstwo Zdrowia podało 24 marca o godz. 10.27 aktualny stan zachorowań na COVID-19. W województwie śląskim liczba zachorowań wzrosła do 82, liczba zgonów – 1. W całej Polsce zanotowano do tego czasu 774 zachorowania i 9 zgonów.

(pp)

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here