Miasto znowu zaatakuje komary i kleszcze. Jak skutecznie?

0
Park Północny w Tychach; fot. ZB

Jutro (10 czerwca) w Tychach rozpocznie się letnia ofensywa przeciw komarom i kleszczom. Place zabaw i parki, w których są zbiorniki wodne, opryskane zostaną środkami owadobójczymi.

Jak informuje Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, zabiegi dezynsekcyjne przeciw komarom i kleszczom rozpoczną się 10 czerwca o godz. 20.00, a zakończą 11 czerwca o godz. 1.00. Opryski obejmą w sumie 65 ha. Będą wykonane w parkach: Północnym, św. Franciszka, Suble I i II, Łabędzim oraz na terenach wokół Jeziora Paprocańskiego.

Miasto Tychy, jak słyszymy, wyda na tegoroczną akcję odkomarzania i odkleszczania 29 tys. zł. Za te pieniądze mają zostać wykonane dwa opryski w różnych terminach. Po zakończeniu jutrzejszej akcji dmuchawy rozpylające środki owadobójcze mają wjechać do tyskich parków i na place zabaw na przełomie lipca i sierpnia.

Urząd Miasta Tychy prosi mieszkańców, aby ułatwili pracę firmie wykonującej zabiegi odkomarzania i, w czasie wykonywania przez nią zlecenia, unikali miejsc, gdzie rozsiewane są akurat środki owadobójcze.

(icz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here