Michał Gramatyka wicemarszałkiem województwa śląskiego

0
Michał Gramatyka, nowy wicemarszałek województwa śląskiego; fot. Urząd Marszałkowski

Sejmik Województwa Śląskiego wybrał 20 marca radnego Michała Gramatykę (PO) na stanowisko wicemarszałka. Tyszanin M. Gramatyka zastąpił Aleksandrę Skowronek (PO), która była członkiem zarządu Województwa Śląskiego od marca 2014 r. Kandydaturę dotychczasowego radnego zaproponował marszałek Wojciech Saługa.

– Będę się zajmował służbą zdrowia, środkami unijnymi, a także kwestiami edukacji i współpracy z wyższymi uczelniami. Dzisiaj chciałem podziękować za wybór na to stanowisko, w szczególności radnym opozycyjnym, którzy nie zagłosowali przeciw mojej kandydaturze. Traktuję to jako wyraz zaufania, a z drugiej strony jako ogromną odpowiedzialność – mówił tuż po głosowaniu Michał Gramatyka.

Michał Gramatyka jest doktorem nauk prawnych, radcą prawnym, samorządowcem i menadżerem z doświadczeniem w sektorze publicznym i prywatnym. Jest członkiem PO, a od 2013 r. radnym Sejmiku Województwa Śląskiego, gdzie zasiadał m.in. w komisji zdrowia. W latach 2009-2013 był zastępcą prezydenta Tychów, a w latach 1998-2009 radnym miejskim w Tychach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here