Miedźniańskie ule rozdane

0
Laureatki nagrody "Miedźniański Ul": Helena Rozmus, Jadwiga Granatyr i Jadwiga Nycz, obok Alojzy Chrostek (drugi z prawej), wójt Miedźnej Bogdan Taranowski i przewodniczący RG Stanisław Lubański; fot. GOK Wola

We wtorek, 28 czerwca, w sali widowiskowej Domu Kultury w Woli zostały wręczone „Miedźniańskie ule” oraz nadano tytuł „Zasłużonego dla Gminy Miedźna”.

„Miedźniański Ul” – to nagroda ustanowiona przez Radę Gminy Miedźna za działalność kulturalną, zaangażowanie w pracę na rzecz kultury, jej upowszechnianie i ochronę. Nagrodą jest statuetka, dyplom oraz nagroda pieniężna. Tegorocznymi laureatkami nagrody zostały trzy panie:

Helena Rozmus – wieloletnia przewodnicząca KGW w Woli; w 1979 r. założyła zespół śpiewaczy, który na przełomie 1996/1997 roku został przekształcony w Zespół Pieśni i Tańca „Wolanie”;

Jadwiga Granatyr – założycielka Zespołu „Frydkowianie”, którym kieruje już od 43 lat; założycielka i komisarz honorowy Miedźniańskiego Festiwalu Folklorystycznego;

Jadwiga Nycz – nauczyciel w Gminnym Przedszkolu Publicznym nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Woli, współzałożycielka Zespołu Pieśni i Tańca „Knefliki”.

Oprócz tego w gminie Miedźna nadany został tytuł „Zasłużonego dla Gminy Miedźna”. Otrzymał go na mocy uchwały XXIII/116/2016 Rady Gminy Miedźna z 14 czerwca 2016 r. Alojzy Chrostek, wieloletni strażak, od 1971 r. naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedźnej, od 1975 r. Gminny Komendant OSP, od 2000 r. prezes OSP Miedźna (funkcję tę pełnił do roku 2016).

Na gali wręczenia nagród i wyróżnień wystąpił zespół „Skrzaty” z Gminnego Przedszkola Publicznego nr 1 im. J. Tuwima w Woli – zaprezentował spektakl pt. „Jak to się dawniej prało” w reż. M. Składczyk i B. Murańskiej. Zespół Pieśni i Tańca „Wolanie” wystawił spektakl pt. „Zimowy wieczór” w reż. B. Niesyto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here