Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

0
fot. RB

Dziś (1.09) w Pszczynie odbył się finał 32. Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego. Zaprezentowały się zespoły z Meksyku, Argentyny, Bułgarii, Algierii, Sycylii, Czech, Litwy. Było barwnie, radośnie, tanecznie.

O  godz. 13.00 uczestnicy festiwalu wyruszyli  w korowodzie ulicami Pszczyny. Wyszli sprzed hali MORiS, następnie przeszli parkiem na ul. Katowicką i ul. Piastowską na rynek. Cały czas ze śpiewem, muzyką, tanecznym krokiem.

Potem do późnych godzin popołudniowych odbywały się prezentacje na scenie. Oprócz grup międzynarodowych można było usłyszeć i zobaczyć  m.in. Studencki Zespół Pieśni i Tańca Katowice, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej oraz Zespół Regionalny „Pszczyna” czy Zespół Pieśni i Tańca „Rudołtowice”.

32. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny odbywał się w kilku miastach województwa śląskiego od 24 sierpnia. Koncerty miały miejsce w Ustroniu, Cieszynie, Chorzowie, Brennej, Psarach, Tychach, Piekarach Śląskich i – ostatni – w Pszczynie.

(r)

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny – 1.09.2019 Pszczyna

Ale impreza! Finał Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego w Pszczynie: https://www.noweinfo.pl/miedzynarodowy-studencki-festiwal-folklorystyczny/ #NoweInfo

Opublikowany przez Nowe Info Niedziela, 1 września 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here