Mieszkańcy Woli wsparli pacjentów izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju

0
Pawilon Wrzos w uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój; fot. RB
Reklama

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował 4 kwietnia o godz. 17.45, że w związku z epidemią COVID-19 w izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju przebywa już 15 pacjentów. Wspomogli ich mieszkańcy Woli przynosząc np. kawę i herbatę.

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój od 2 kwietnia funkcjonuje jako izolatorium, czyli miejsce odosobnienia dla osób we względnie dobrym stanie zdrowia, które chorują na COVID-19 (chorobę wywołaną przez koronawirusa) lub są o to podejrzewane. ŚUW informuje, że 4 kwietnia o godz. 17.45 w izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju przebywało 15 pacjentów. Jeden pacjent, jak słyszymy, został dziś (4 kwietnia) wypisany, gdyż po badaniach próbek okazało się, iż nie jest zakażony.

Tomasz Kordon, prezes goczałkowickiego uzdrowiska, poinformował ŚUW o wsparciu udzielonym izolowanym osobom przez mieszkańców Woli. Wolanie zebrali i przekazali kawę, herbatę, środki czystości. Prezes Kordon zapewnia, że dary te trafią bezpośrednio do osób przebywających w pokojach zamienionych na izolatoria. Prezes zapewnia, jak czytamy, że również rodzina może zaopatrzyć swoich izolowanych bliskich w najpotrzebniejsze rzeczy – wystarczy, że członek rodziny przywiezie je zapakowane w szczelne worki jednorazowe i przekaże kadrze uzdrowiska przekształconego obecnie w izolatorium. Pracownicy zaniosą otrzymane w ten sposób produkty pod drzwi izolowanych adresatów.

(pp)

Wzrasta liczba osób izolowanych w uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój. Teren kontrolować będzie m.in. wojsko

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here