Mieszkańcy Woli zatrzymali na drodze kompletnie pijanego motocyklistę

0

Mieszkańcy Woli uniemożliwili dalszą jazdę 45-letniemu motocykliście. Miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak podaje st. asp. Karolina Błaszczyk z KPP w Pszczynie, wczoraj (11.09), po 13.00, dyżurny pszczyńskiej komendy odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym motocykliście jadącym hondą. Z przekazanych informacji wynikało, że świadkowie drogowych wyczynów motocyklisty postanowili uniemożliwić mu dalszą jazdę. Z uwagi na fakt, że mężczyzna jechał wężykiem w środku dnia bardzo uczęszczaną drogą, jaką jest ulica Górnicza w Woli, zgłaszający postanowili nie czekać na tragiczny finał, tylko natychmiast działać.

– Interweniująca para zastawiła motocykliście drogę. Niemalże w tym samym czasie na miejsce dojechali mundurowi. Przy hondzie zastali zgłaszających i kompletnie pijanego 45-latka. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. W takim stanie wsiadł na swój jednoślad i ruszył w trasę – relacjonuje rzecznik policji.

Okazało się również, że motocykl nie był dopuszczony do ruchu, a jego kierowca nie posiada uprawnień do kierowania tym pojazdem i nie wykupił obowiązkowego ubezpieczenia. – Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie musi liczyć się z surowymi konsekwencjami: wysoką grzywną, zakazem prowadzenia pojazdów oraz pobytem w więzieniu – podaje policja.

(r), źródło: KPP Pszczyna

Dodaj komentarz