W mikołowskich sołectwach woda jest niezdatna do picia

0
Reklama

W mikołowskich sołectwach woda jest niezdatna do picia. Jak poinformował dziś (25 lutego) przed 13.00 Stanisław Piechula, burmistrz Mikołowa, w sołectwach Śmiłowice, Paniowy, Borowa Wieś i Bujaków woda nie nadaje się do spożycia. Taką decyzję podjęła Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Tychach.
Jak informuje burmistrz woda w kranach jest dostępna, ale bezwzględnie nie należy jej spożywać. Wszystkie sieci wodociągowe w wymienionych wyżej sołectwach są poddawane płukaniu do czasu doprowadzenia jakości wody do wymagań w zakresie parametrów mikrobiologicznych.

Jak dowiedzieliśmy się w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego, sanepid stwierdził w wodzie przekroczone stężenia bakterii coli. Akcja czyszczenia wodociągów trwa nadal (godz. 21.40).

Woda pitna dostarczana jest beczkowozami do godz. 23.00 w następujących miejscach:
ul. Jesionowa – sklep,
ul. Staromiejska – kościół,
ul. Strażacka – kościół,
ul. Ks. Górka – kościół.

Szczegółowych informacji udziela: Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego – tel. 32 326 04 30 oraz Zakład Inżynierii Miejskiej, tel. 32 226 01 05.

Reklama

Ponadto dla osób chorych, starszych woda jest dostarczona do domostw po wcześniejszym zgłoszeniu tego pod ww. numery telefonów. Dla zwierząt wodę dostarczać będą wozy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here