Miss Tychów jutro startuje w konkursie piękności w Chinach

0
Joanna Jochemczyk, Miss Tychów, finalistka Miss Polski (z lewej)

Już jutro – 26 września w chińskim Wenzhou odbędzie się finał konkursu piękności Miss Tourism Queen International 2016. Wśród finalistek jest Joanna Jochemczyk, finalistka Miss Polski 2015. Asia wcześniej zdobyła tytuł Miss Tychów 2015. Pochodzi z Chełmu Śląskiego.

Jak informuje nas Dawid Baraniak, PR Manager Miss Polski, Asia wyleciała do Chin z początkiem września, od tamtej pory razem z pozostałymi finalistkami rozpoczęła swoją przygodę z konkursem. W tym czasie kandydatki miały okazję zwiedzić chińską prowincję Wenzhou, wyspę Nanji i górę Yendang. Organizatorzy zabrali je również na plantację herbaty. Podczas tej wycieczki wszystkie kandydatki zaprezentowały się w tradycyjnych chustach na głowie, które noszą pracownice tej uprawy.

Wśród zaplanowanych imprez dodatkowych nie zabrakło pokazu mody w tradycyjnych strojach chińskich, a także konkursu talentów. Asia Jochemczyk zaprezentowała taniec brzucha! Przygotowywała się do tego występu przez kilka tygodni przed wyjazdem do Chin. Rezultat tych zmagań poznamy w trakcie finału.

Joanna Jochemczyk reprezentująca nas w konkursie Miss Tourism Queen International ma 25-lat, pochodzi z Chełmu Śląskiego i przed rokiem zdobyła tytuł Miss Tychów 2015. To była furtka do ogólnopolskiego finału Miss Polski 2015 w Krynicy-Zdroju. oanna ukończyła finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz logistykę inżynierską o specjalności telematyka.

Wybory Miss Polski odbywają się od 1990 r. i są jedynym konkursem w Polsce którego kandydatki reprezentują nasz kraj aż w kilkunastu międzynarodowych wyborach piękności. Każda z laureatek Miss Polski 2015 (miss i wicemiss) wyjedzie na taki konkurs. Już z początkiem października do Japonii na wybory Miss International 2016 poleci panująca Miss Polski – Magdalena Bieńkowska, a I Wicemiss Polski 2015 Marta Redo, w tym samym czasie, poleci do Stanów Zjednoczonych na wybory Miss Grand International 2016.

Zdjęcia: Joanna Jochemczyk, MTQI

Dodaj komentarz