Mistrzostwa Polski w futsalu. Wygrana tyszan w pierwszym meczu

0
GKS Futsal Tychy w pierwszym meczu pokonał Młodość Rudno; fot. Lukasz Sobala

W Hali Sportowej w Tychach rozgrywane są XIX Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-20 w Futsalu. W pierwszym swoim meczu (20 grudnia) GKS Futsal Tychy wygrał z drużyną Młodość Rudno 2:0. Finały mistrzostw odbędą się w niedzielę 22 grudnia.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu zostały rozegrane po raz pierwszy w 2000 r. W turnieju rozgrywanym na Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego gra 16 drużyn – 14 wyłonionych z cyklu eliminacji oraz gospodarz zawodów: GKS Futsal Tychy i obrońca tytułu Rekord Bielsko-Biała SSA. W piątek i sobotę (20-21 grudnia) odbędą się rozgrywki grupowe (4 grupy), a w niedzielę (22.12) zawodnicy zagrają o medale turnieju.

Trenerami tyskiej drużyny są Michał Słonina i Marek Kołodziejczyk. – Do turnieju przygotowywało się 18 zawodników, ale tylko 14 mogło być zgłoszonych. Zapowiada się rywalizacja na najwyższym poziomie. W składzie mamy 7 zawodników pierwszej drużyny, którzy stale mają kontakt z rozgrywkami ligowymi na poziomie I ligi. Dla nas to dwunasty start w turnieju finałowym MMP U-20, a najlepszy wynik zanotowaliśmy w poprzednim roku zajmując czwarte miejsce – mówi Grzegorz Morkis, prezes GKS Futsal Tychy.

W tym sezonie zespół z Tychów zagra jeszcze w rozgrywkach MMP U-18. U-16 i U-14. – W kategorii U-14 jesteśmy bardzo blisko awansu do turnieju finałowego, wystarczy zająć jedno z trzech pierwszych miejsc w ostatnim turnieju – dodaje prezes Morkis.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here