Młodzież z poprawczaka zrobiła serce dla Filipka. W ciągu tygodnia napełniło się nakrętkami

0
W ciągu tygodnia serce napełnione nakrętkami, fot. Kamil Widłok - Przewodniczący Zarządu Osiedla Piastów w Pszczynie/FB

Podopieczni Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie-Łące wykonali pojemnik w kształcie serca na plastikowe nakrętki. Środki z ich sprzedaży wspomogą zbiórkę na lek dla chorego na SMA Filipka Cholewy. W piątek, 30 kwietnia, serce stanęło na Osiedlu Piastów w Pszczynie. W ciągu tygodnia napełniło się nakrętkami.

Specjalny pojemnik w kształcie serca został charytatywnie wykonany przez podopiecznych Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie Łące, pod kierunkiem Marka Szklorza, kierownika warsztatów szkolnych w ZPiSdn. Serce powstało z materiałów kupionych przez przewodniczącego zarządu osiedla Piastów w Pszczynie Kamila Widłoka. Stanęło obok tablicy ogłoszeń znajdującej się przed pasażem „Dobrawy” na osiedlu.

Serce stanęło na osiedlu 30 kwietnia, fot. Osiedle Piastów/FB

W ciągu tygodnia serce napełniło się nakrętkami. Jak 7 maja K. Widłok poinformował na fanpage’u Osiedla Piastów, pojemnik został opróżniony przez członków zarządu osiedla. Sześć 120-litrowych worków zawieziono do punktu odbioru nakrętek dla Filipka w Piasku.

Środki ze sprzedaży nakrętek zasilą zbiórkę na leczenie Filipka Cholewy z gminy Pszczyna chorującego na SMA. Chłopczyk urodził się 11 lipca 2020 roku. W trzecim miesiącu życia zdiagnozowano u niego rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Na portalu Siepomaga trwa zbiórka na terapię genową nazywaną najdroższym lekiem świata. Jej koszt to ponad 9,5 mln zł.

(r), źródło: Osiedle Piastów/FB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here