Monodram Mileny Piejko z Grand Prix festiwalu MoTyF

0
Milena Piejko w monodramie "Być Szczęśliwym"; fot. Inqubator Teatralny

Za nami XII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF. Publiczność obejrzała spektakle mistrzowskie w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej i Wiesława Komasy oraz wysłuchała koncertu Stanisławy Celińskiej z zespołem. Spośród 10 konkursowych monodramów jury za najlepszy uznało spektakl „Być szczęśliwym” w wykonaniu Mileny Piejko.

23 marca jury w składzie: Joanna Szczepkowska – aktorka, przewodnicząca jury; Wiesław Komasa – aktor, pedagog, wykładowca Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie; Katarzyna Flader–Rzeszowska – historyk teatru, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego; Paweł Drzewiecki – aktor, reżyser, dyrektor artystyczny festiwalu, po obejrzeniu 10 prezentacji konkursowych uznało, że Grand Prix festiwalu – Wielki Wóz Tespisa i nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł brutto – otrzyma Milena Piejko za monodram pt. „Być szczęśliwym”.

To spektakl zrealizowano na podstawie „Książka wszystkich rzeczy” Guusa Kuijera.„Być szczęśliwym” – to znaczy przestać się bać…, mówić otwarcie i reagować na przemoc i deptanie godności osobistej drugiego człowieka, nie przechodzić obojętnie obok ludzkiej krzywdy. Wszyscy o tym wiemy, ale nie zawsze potrafimy reagować. Takie przesłanie niesie monodram Milena Piejko.

Dwie równorzędne nagrody w wysokości 1500 zł brutto otrzymali: Alicja Czarnuszka za monodram „Mańka” oraz Paweł Jaguś-Kostrzewski za monodram pt. „Nieskończoność”.

Dwa wyróżnienia w wysokości 500 zł brutto każde przypadło: Jerzemu Kałdusiowi za monodram pt. „Eine kleine Nachtmusik” i Pawłowi Zieglerowi za monodram pt „Dobra Zwrotka”.

Nagrody wręczono 24 marca na deskach Teatru Małego w Tychach.

(J)

Dodaj komentarz