MOPS będzie dowoził na szczepienia

0
Fot. Steve Buissinne/Pixabay

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach uruchomił specjalny numer telefonu, pod którym będzie można zasięgnąć informacji na temat transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-Cov-2. Numer 887 742 555 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Jak informuje Ewa Grudniok, rzecznik Urzędu Miasta Tychy, transport ten przeznaczony będzie dla osób niepełnosprawnych, tj. osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub posiadających odpowiednio pierwszą grupę inwalidztwa z ww. schorzeniami oraz dla innych osób powyżej 70 roku życia mających trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień.

Szczepienia dla seniorów przeciwko COVID-19 ruszają 25 stycznia br. Osoby, które ukończyły 80 lat mogą się rejestrować się na nie od 15 stycznia br., a osoby, które ukończyły 70 lat – od 22 stycznia.

Jak się zarejestrować? ZOBACZ TUTAJ.

By zarejestrować się na szczepienie nie jest wymagane żadne dodatkowe skierowanie od lekarza – gdy rozpocznie się etap, w którym będziemy mogli się zaszczepić, wszystkim osobom posiadającym numer PESEL (z grupy osób uprawnionych do szczepień w ramach danego etapu) wystawione zostaną automatyczne e-skierowania, ważne 60 dni. Indywidualne skierowania lekarze będą wystawiać jedynie tym osobom, które nie posiadają numeru PESEL lub nie mogły poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego skierowania.

Więcej informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19 znaleźć można na stronie gov.pl/szczepimysie lub w ramach dedykowanej infolinii pod numerem 989.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here