Muzyczna podróż ze Świętą Rodziną

0
Schola parafialna Filli Josephum; fot. J. Jędrysik

„Śpiewajmy i grajmy Mu”, by uczcić Narodzenie Pana, by dzielić się radością ze wszystkimi, którzy kochają muzykę oraz doceniają piękno polskich kolęd i pastorałek. Do wspólnego kolędowania w niedzielę 7 stycznia o godz. 16.30 w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Tychach Wartogłowcu zaprasza Schola Parafialna Filli Josephum.

Młodzi artyści z Wartogłowca działają coraz prężniej. Pod koniec roku gościli w Domu Pomocy Społecznej w Bytomiu, przekazując wiele pozytywnej energii i uśmiechu jego mieszkańcom. Schola Filli Josephum została założona 5 lat temu przez Mateusza Krzyżowskiego, utalentowanego tyskiego pianistę. Obecnie w scholi śpiewa i gra 34 osób. Jest jedną z największych zespołów w tyskim dekanacie. Od półtora roku opiekę wokalną i muzyczną sprawuje tenor Michał Musioł, związany z teatrami muzycznymi w całym kraju. Instrumentalnego wsparcia udzielają na klawiszach Michał Gudyka oraz gitarzysta Maciej Musioł.

– Koncert „Śpiewajmy i grajmy Mu” będzie swoistą podróżą ze Świętą Rodziną, ukazującą potęgę miłości, tajemnicę Narodzenia Jezusa i siłę wiary, a także rozterki i matczyne uczucia Maryi od momentu zwiastowania, aż po ich ucieczkę z Betlejem przed Herodem – mówi Michał Musioł.

Muzyczna wędrówka wypełniona zostanie poezją świąteczną, a słownie całość poprowadzi konferansjer i artysta Grzegorz Chudy. W koncercie wezmą również artystki nie związane na co dzień z Parafią Józefa Robotnika. Aicha – finalistka „Must be the Music” oraz wokalistki Jovi i Madore. Oprawę świetlną zapewni Krzysztof Dominiak i Waclawski Lighting , a akustyczną Tomasz Rzepka. Nagłośnienie – Michał Wersel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here