Muzyczne warsztaty

0
Warsztaty budowania ekologicznych instrumentów
Reklama

Muzyczne warsztaty. Muzeum Miejskie w Tychach oraz zespół Wiano zapraszają 27 sierpnia na drugą edycję wydarzenia „Wiano, czyli zupełnie nowe piosenki folkowe”. W jego ramach odbędą się będą koncerty zespołów i wykonawców inspirujących się muzyką tradycyjną (Sasha Boole, Balcanscream, Wiano, Dagadana, Adam Strug z projektem Adieu) oraz warsztaty muzyczne, na które muzeum rozpoczęło już nabór uczestników.

Idea inicjowania muzycznych spotkań z tradycją w Tychach narodziła się w 2016 r. pomiędzy Muzeum Miejskim a tyskim zespołem Wiano. Współpraca zaowocowała wydaniem pierwszej płyty zespołu, koncertem promującym album oraz festiwalem „Wiano, czyli zupełnie nowe piosenki folkowe”. W ramach imprezy odbyły się występy zespołów ­ Wiano, Chłopcy kontra Basia oraz projektu Ola Walickiego: Kaszebe II. Koncerty poprzedziły warsztaty pieśni tradycyjnych, tańców śląskich oraz pokaz instrumentów etnicznych.

Tegoroczne warsztaty odbędą się w Pasażu Kultury Andromeda oraz w siedzibie Muzeum Miejskiego w Starym Magistracie (pl. Wolności 1). Będą to: zajęcia body drummingu prowadzone przez Pawła Podsiadło, warsztaty z budowy instrumentów muzycznych z materiałów przeznaczonych do recyklingu (Tomasz Manderla) oraz warsztaty inspirowane tradycyjnymi pieśniami śląskimi (Iwona Woźniak). Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2017 oraz z programu Tyskie Inicjatywy Kulturalne.

Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny. Liczba osób ograniczona do 20 osób na każdy z warsztatów. Zapisy: Joanna Kucz – Pieczka, tel. 32 327 18 20–21, wew. 25; e-mail: j.kucz@muzeum.tychy.pl, Magdalena Zieloska–Kowieska, tel. 32 327 18 20–21, wew. 26; e-mail: m.kowieska@muzeum.tychy.pl.

Reklama

Harmonogram warsztatów:
27 sierpnia
Godz. 10.00–11.30 – warsztat body drummingu, Pasaż Kultury Andromeda, pl. Baczyńskiego 2
Nie jest ważne czy ktoś miał kontakt z muzyką, czy jest wirtuozem jakiegoś instrumentu czy też może uważa się za muzyczny antytalent – ten warsztat ma pokazać, jak wiele macie do zaoferowania sami sobie. Aby to osiągnąć nie potrzeba drogich instrumentów lub wielu godzin spędzonych na ćwiczeniach. Wspólne odkrywanie różnych dźwięków, a jedynym instrumentem będą… uczestnicy zajęć.
Dla: bez ograniczeń wiekowych. Prowadzenie: Paweł Podsiadło – muzyk multiinstrumentalista, animator, edukator muzyczny.

Godz. 12.00–13.30 – warsztaty z budowy instrumentów muzycznych z materiałów przeznaczonych do recyklingu, Pasaż Kultury Andromeda, pl. Baczyńskiego 2
Uczestnicy poznają sposoby powstawania i wydobycia dźwięku. Zbudują różne instrumenty: małe, duże, dmuchane, strunowe i perkusyjne. Każdy z uczestników będzie mógł zbudować swój wymyślony instrument i zabrać go do domu. Na warsztaty zabrać trzeba: metalowe puszki, drewniane pudełka, listwy i listewki, metalowe i plastikowe rurki, pudełka po jajkach niespodziankach, metalowe kapsle, korki, opakowania po aktimelach. Zajęcia dla dzieci od 7 roku życia, młodzieży i dorosłych (dzieci poniżej 7 roku życia mogą uczestniczyć w warsztatach pod opieką osoby dorosłej). Prowadzenie: Tomasz Manderla – muzyk, laureat głównej nagrody konkursu kompozytorskiego Programu II Polskiego Radia „Świat cyfry – świat muzyki”. Twórca i współtwórca muzyki do spektakli.

Godz. 10.00 – 13.00 – warsztaty performatywne inspirowane tradycyjnymi pieśniami śląskimi, Muzeum Miejskie, Stary Magistrat, pl. Wolności 1
Inspirowana pieśniami kobiet śląskich podróż w czasie do początku XX w. Próba wspólnego odtworzenia obrazów, zapachów, marzeń i uczuć, które towarzyszyły śląskim kobietom podczas codziennych czynności – rodzinnych i domowych. Dla: dziewcząt od 12 roku życia i kobiet. Prowadzenie: Iwona Woźniak – pedagog, animator kultury, reżyser.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj