Muzyczne Wieczory nad Jeziorem. Koncert braci Steczek

0
Piotr i Paweł Steczkowie; fot. MCK Tychy
Reklama

Muzyczne Wieczory nad Jeziorem to wakacyjny cykl koncertów na Paprocanach. Już w piątek 9 lipca o godz. 20.00 wystąpią bracia Piotr i Paweł Steczkowie. To niezwykli muzycy z Tychów, multiinstrumentaliści, o szerokim spektrum inspiracji, znani ze współpracy m.in. z orkiestrą Aukso, Krzysztofem Pendereckim czy Sebastianem Riedlem.

Muzyczne Wieczory nad Jeziorem to letni cykl minikoncertów, które w każdy piątek lipca i sierpnia będą odbywać się nad Jeziorem Paprocańskim. Godzina 20.00 czyli schyłek dnia, zapewni nie tylko piękną scenerię w postaci zachodów słońca odbijających się w tafli jeziora, ale także klimatyczną atmosferę do spotkań z muzyką filmową, klasyczną, jazzem, autorskimi aranżacjami znanych melodii.

Od lewej: Paweł i Piotr Steczkowie; fot. piotrsteczek.pl

Piotr i Paweł Steczek – dwaj charyzmatyczni bracia – w swoich muzycznych poczynaniach – łączą jazz, muzykę elektroniczną, etniczną i filmową. Tworzą razem projekt Medulla, w którym wypracowali swój oryginalny styl. To ostre syntezatorowe brzmienia, transowa powtarzalność, wybijające się z tła gitary. Mocny, energetyczny bit dopełniają subtelne, ale niebanalne melodie. Całość dopełniają orientalne instrumenty o wielowiekowej tradycji z Japonii, Persji czy Armenii.

Wrażliwość, wirtuozeria i bogate instrumentarium podkreślają wyjątkowość tego duetu. Autorskie kompozycje i błyskotliwe improwizacje wprowadzają słuchacza w ich oryginalny świat dźwięków.

Reklama

Bracia Steczkowie znani są m.in. ze współpracy z zespołem Button Hackers, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy Aukso (Piotr Steczek był pierwszym skrzypkiem w tej prestiżowej orkiestrze), Krzysztofem Pendereckim, Jonnym Greenwoodem (Radiohead), Aphex Twinem i Prefuse 73.

Ciekawym projektem Piotra Steczka (we współpracy z Magdą Navarrete) jest „Warszawski Lutosławski”. W jego ramach Piotr nagrał utwory, które w latach 50. i 60 XX w. pod pseudonimem Derwid napisał Witold Lutosławski. To głównie walce, fokstroty, slowstepy czy tanga.

Ostatnio Piotr Steczek ze swoim kwartetem towarzyszył Sebastianowi Riedlowi w nagraniu jego pierwszej solowej płyty.

Z kolei Paweł Steczek jest autorem m.in. projektu Discovery & Movie. To opowieść o tajemnicach skrywanych przez Morze Czerwone. Utwory zostały napisane specjalnie dla Discovery Channel do serialu „Flota Duchów”. To muzyczna podróż ukazująca losy zatopionych statków i okrętów na przestrzeni wieków. Niezwykłość tego projektu podkreśla udział Krystyny Czubówny. Jej niesamowity i aksamitny tembr głosu zna niemal każdy.

(J)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here