Muzyka w kościołach – Grzawa

0
Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Grzawie, fot. RB
Reklama

W niedzielę, 19 września, odbędzie się kolejny z cyklu koncertów „Muzyka w kościołach” gminy Miedźna. Tym razem miejscem występu artystów będzie drewniany kościółek św. Jana Chrzciciela w Grzawie.

Koncert „Celtic triangle” rozpocznie się o godz. 16.30. Na dudach szkockich zagra Lindsay Davidson (ze Szkocji), na harfie Irena Czubek-Davidson (jest profesorem Akademii Muzycznej w Krakowie), sopranem zaśpiewa Katarzyna Wiwer. Będzie to słowno-muzyczna opowieść o muzyce celtyckiej, historii Szkocji i jej tradycjach. Wstęp jest wolny, choć liczba miejsc jest ograniczona.

Przypomnijmy, że pierwszy z cyklu koncertów odbył się 5 września w kościele św. Barbary w Górze. Relacja: TUTAJ.

Kolejne koncerty:

10 października, godz. 17.30, kościół pw. św. Klemensa w Miedźnej – koncert „Czas dla Śląska w 100-lecie Powstań Śląskich”. Wystąpią młodzi muzycy, absolwenci polskich i zagranicznych akademii muzycznych: Jakub Łączak – flet, Wojciech Kwiatek – klarnet, Wojciech Kaszuba – trąbka, Paweł Nasuta – waltornia, Filip Zgorzelski – puzon, Karolina Zielińska – instrumenty perkusyjne, Wacław Golonka – organy, fortepian.  W programie utwory muzyczne upamiętniające ważne dla Śląska wydarzenia. Pojawi się Wojciech Korfanty, w którego postać wcieli się aktor Dariusz Niebudek.

Reklama

24 października, godz. 17.00, kościół św. Urbana w Woli – koncert „Laureaci konkursów na scenie”. Na organach zagrają Marcin Kucharczyk i NengYi Chen z Chin. To młodzi artyści, laureaci konkursów organowych. Wykonają utwory organowe pochodzące z różnych epok i stylów.

Organizatorem koncertów jest Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnej i UG Miedźna. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”.

Patronat prasowy – „Nowe Info”.

źródło: materiały organizatora

(r)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here