MZK Tychy potwierdza: od 1 stycznia uczniowie jeżdżą za darmo

3
Od 1 stycznia uczniowie podróżują za darmo, fot. Jarosław Jędrysik

MZK Tychy potwierdza: od 1 stycznia uczniowie jeżdżą za darmo. Dzisiaj (21.12) MZK Tychy oficjalnie zakomunikował, że od 1 stycznia 2018 r. uczniowie w wieku do 16 lat będą mogli za darmo jeździć autobusami i trolejbusami. Nie ma zatem już potrzeby starania się o darmowe bilety wprowadzone zarządzeniem prezydenta Tychów tylko dla dzieci z ubogich rodzin.

Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach to jeden z trzech organizatorów komunikacji publicznej w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (dwaj pozostali to KZK GOP i MZKP Tarnowskie Góry). Dzisiaj (21.12) Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach oficjalnie poinformował, że począwszy od 1 stycznia 2018 r. przejazdy autobusami i trolejbusami dla uczniów szkół podstawowych (którzy ukończyli 7 rok życia) oraz z gimnazjów (nie dłużej niż do końca roku szkolnego, w trakcie którego uczeń ukończył 16 rok życia) – na terenie wszystkich gmin porozumienia międzygminnego oraz na terenie KZK GOP – będą bezpłatne. To wynik podpisanego 19 grudnia br. porozumienia (tutaj), które wprowadza na terenie 41 gmin tworzących Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię wspólny bilet i taryfę.

Docelowo, aby bezpłatnie podróżować komunikacją miejską uczniowie będą musieli mieć kartę ŚKUP (Śląska Karta Usług Publicznych) dla dzieci z zapisem elektronicznym ulgi. Szczegóły składania wniosków o kartę ŚKUP dla dzieci znajdują się na stronie www.portal.kartaskup.pl. Natomiast w okresie przejściowym tzn. do czasu dopełnienia tej formalności) wymagane będzie jedynie okazanie przez ucznia legitymacji szkolnej.

– W związku z powyższym pragniemy zaznaczyć, iż nie ma potrzeby dalszego zakupywania biletów dla osób objętych zwolnieniem na styczeń 2018 – informuje MZK Tychy.

(pp)

 

3 KOMENTARZE

  1. No właśnie gdzie uczniowie liceum ja mam jusz 23 lat matura za pasem som i inne wydatki a na biletach by sie dało zaoszczendzić !!!!!!!!1

  2. Jonder, ani mądre ani śmieszne…. Ogłupia tylko Ciebie. Rzeczywiście, uczniowie szkół średnich, zostali pominięci. Szkoda. Widać METROPILIA ” biedna”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here