Na 606 kąpielisk w Polsce Paprocany znalazły się wśród 14 z zakazem kąpieli

4
Na 606 kąpielisk w Polsce Paprocany wśród 14 z zakazem kąpieli; fot. ZB

Koniec lata coraz bliżej. Dzisiaj (23 sierpnia) przeprowadzono kolejną ocenę wody m.in. w kąpielisku Paprocany w Tychach – informuje Główny Inspektorat Sanitarny. Według GIS na 606 kąpielisk w Polsce Jezioro Paprocańskie znalazło się wśród 14 niezdatnych do kąpieli.

W Jeziorze Paprocańskim od dawna rządzą sinice (groźne glony), choć według zapowiedzi prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby od 10 lat problem ten miał być rozwiązany. W tym roku sezon kąpielowy w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany rozpoczął się 21 czerwca, a już 26 czerwca ogłoszono zakaz kąpieli z powodu zakwitu sinic. Stan ten trwa do dzisiaj.

Według najnowszego komunikatu Głównego Inspektoratu Sanitarnego na 606 kąpielisk w całej Polsce (wliczając w to kąpieliska nadmorskie) zakaz kąpieli obowiązywał w 14. W owej „czternastce” znajdowały się Paprocany.

Według danych GIS Jezioro Paprocańskie jest obecnie jedynym kąpieliskiem na obszarze Śląska (Dolnego, Opolskiego, Górnego), w którym obowiązuje zakaz kąpieli.

(pp)

4 KOMENTARZE

  1. A to pech! Nikt nie chce pomóc mieszkańcom Tychów, bo w Tychach „rządzą” sinice i „zmuszają” mieszkańców do wyzbycia się chęci korzystania z kąpieli w Jeziorze Paprocańskim. A to pech?! Ależ nie!!! W pobliżu przecież powstał luksusowy „ośrodek do wszelakich wodnych uciech” i tam należy podążać na ich zaspokojenie…?! Ależ nie! Znów pech!!! Luksusy kosztują, to każdy normalny (biedniejszy?) człowiek powinien znać na pamięć! Dobrze, że Nasz Prezydent Tychów jest wrażliwy na ubóstwo i biedę mieszkańców. Jako zapobiegliwy prezydent, zagwarantował (obiecał?!) pomocowe dopłaty dla biedniejszych mieszkańców Tychów, już w momencie budowy wspomnianego luksusowego ośrodka wodnego. Jak powiedział, tak zrobił i obietnicy dotrzymał…Obietnica nadal jest, a dopłaty…”zjadły” sinice!!! A to mieszkańców pech! Nawet sinice „pomagają” bogatym?! Jakie „mądre i przebiegłe” są nasze tyskie sinice?! Może „biedniejsi” tyszanie zaczną wreszcie sprzedawać zagranicznym bogaczom, nasze mądre sinice, a za te pieniądze zbudują sobie „nowe, tanie i czyste jezioro”, dostępne dla wszystkich, oprócz bogaczy?! Czas zacząć samemu dbać o swoje dobro…

  2. Kajaki, mariny, parki wodne, stadiony pilkarskie i lekkoateltyczne,strzelnice golfowe… a do ortopedy z dzieckiem trzeba jezdzic na Ligote bo nie stac miasta na remont lub przebudowe szpitala. Dobry Ojciec Andrzej czuwa nad nami…

Dodaj komentarz