Na 606 kąpielisk w Polsce Paprocany znalazły się wśród 14 z zakazem kąpieli

4
Na 606 kąpielisk w Polsce Paprocany wśród 14 z zakazem kąpieli; fot. ZB

Koniec lata coraz bliżej. Dzisiaj (23 sierpnia) przeprowadzono kolejną ocenę wody m.in. w kąpielisku Paprocany w Tychach – informuje Główny Inspektorat Sanitarny. Według GIS na 606 kąpielisk w Polsce Jezioro Paprocańskie znalazło się wśród 14 niezdatnych do kąpieli.

W Jeziorze Paprocańskim od dawna rządzą sinice (groźne glony), choć według zapowiedzi prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby od 10 lat problem ten miał być rozwiązany. W tym roku sezon kąpielowy w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany rozpoczął się 21 czerwca, a już 26 czerwca ogłoszono zakaz kąpieli z powodu zakwitu sinic. Stan ten trwa do dzisiaj.

Według najnowszego komunikatu Głównego Inspektoratu Sanitarnego na 606 kąpielisk w całej Polsce (wliczając w to kąpieliska nadmorskie) zakaz kąpieli obowiązywał w 14. W owej „czternastce” znajdowały się Paprocany.

Według danych GIS Jezioro Paprocańskie jest obecnie jedynym kąpieliskiem na obszarze Śląska (Dolnego, Opolskiego, Górnego), w którym obowiązuje zakaz kąpieli.

(pp)

4 KOMENTARZE

  1. A to pech! Nikt nie chce pomóc mieszkańcom Tychów, bo w Tychach „rządzą” sinice i „zmuszają” mieszkańców do wyzbycia się chęci korzystania z kąpieli w Jeziorze Paprocańskim. A to pech?! Ależ nie!!! W pobliżu przecież powstał luksusowy „ośrodek do wszelakich wodnych uciech” i tam należy podążać na ich zaspokojenie…?! Ależ nie! Znów pech!!! Luksusy kosztują, to każdy normalny (biedniejszy?) człowiek powinien znać na pamięć! Dobrze, że Nasz Prezydent Tychów jest wrażliwy na ubóstwo i biedę mieszkańców. Jako zapobiegliwy prezydent, zagwarantował (obiecał?!) pomocowe dopłaty dla biedniejszych mieszkańców Tychów, już w momencie budowy wspomnianego luksusowego ośrodka wodnego. Jak powiedział, tak zrobił i obietnicy dotrzymał…Obietnica nadal jest, a dopłaty…”zjadły” sinice!!! A to mieszkańców pech! Nawet sinice „pomagają” bogatym?! Jakie „mądre i przebiegłe” są nasze tyskie sinice?! Może „biedniejsi” tyszanie zaczną wreszcie sprzedawać zagranicznym bogaczom, nasze mądre sinice, a za te pieniądze zbudują sobie „nowe, tanie i czyste jezioro”, dostępne dla wszystkich, oprócz bogaczy?! Czas zacząć samemu dbać o swoje dobro…

  2. Kajaki, mariny, parki wodne, stadiony pilkarskie i lekkoateltyczne,strzelnice golfowe… a do ortopedy z dzieckiem trzeba jezdzic na Ligote bo nie stac miasta na remont lub przebudowe szpitala. Dobry Ojciec Andrzej czuwa nad nami…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here