Na dożynki wierzchem, bryczką i kosiarką

0
Fot. Natalia Modrzewska
Reklama

W sobotę 28 sierpnia w sołectwie Piasek odbyły się dożynki gminy Pszczyna. Nie zabrakło barwnego korowodu z pomysłowymi i zabawnymi inscenizacjami, dzielenia się chlebem i dobrej zabawy. Na scenie wystąpił m.in. Damian Holecki.

W tym roku gospodarzem gminnych dożynek w Pszczynie było sołectwo Piasek. Po mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa korowód przy dźwiękach orkiestry Diverto przeszedł na teren boiska Klubu Sportowego Czarni. Tam odbył się obrzęd dzielenia dożynkowego chleba.

Starostami tegorocznego święta plonów byli: Maria Nowok i Piotr Pudełko.

Pani Maria prowadzi gospodarstwo ogrodnicze. Od ponad 25 lat zajmuje się ono uprawą i sprzedażą owoców, przede wszystkim truskawek. Oprócz uprawy owoców gospodarstwo zajmuje się również hodowlą królików i mięsnego bydła szkockiego, które cieszy oko pięknym porożem i długim włosiem.

Piotr Pudełko prowadzi gospodarstwo rolne po rodzicach. Prężnie je rozwija. Gospodaruje na areale 30 ha. Specjalizuje się w hodowli bydła mlecznego i produkcji mleka. Gospodarstwo objęte jest oceną użytkowości Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Produkcja roślinna prowadzona w gospodarstwie przeznaczona jest głównie na pasze dla zwierząt. W strukturze zasiewów dominują: zboża, kukurydza i lucerna.

Reklama

Dożynkom towarzyszyła wystawa maszyn rolniczych, ptaków ozdobnych, drobnego inwentarza i gołębi pocztowych sekcji Piasek. Było też minizoo i konkursy dożynkowe z nagrodami.

Wystąpiły m.in. zespoły Mali Pioskowianie, Pioskowianie i Wiślanie. Gwiazdą wieczoru był piosenkarz Damian Holecki. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna z zespołem Sador.

(J)
Zdjęcia: Natalia Modrzewska

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here