Na drzewie przed szkołą próbował powiesić się mężczyzna

0
Szkoła Podstawowa nr 11 w Tychach, fot. ZB

Wczoraj (10 stycznia) wieczorem na jednym z drzew przed Szkołą Podstawową nr 11 w Tychach siedział mężczyzna z pętlą na szyi. Zamierzał popełnić samobójstwo. W porę został zdjęty przez strażaków.

Jak informuje nas mł. asp. Agnieszka Semik z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, 10 stycznia wieczorem policjanci zawiadomieni zostali, że w rejonie ul. Marii Skłodowskiej-Curie mężczyzna targnął się na życie. Po przybyciu na miejsce na szczęście okazało się, że do tragedii nie doszło. Zdarzenie to zakwalifikowane zostało przez policję jako próba samobójcza. Podjął ją, jak słyszymy, 41-letni mężczyzna. Był nietrzeźwy. Odwieziono go do szpitala.

Więcej informacji podał nam brygadier Szczepan Komorowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach. Jak usłyszeliśmy od bryg. Komorowskiego, akcję ratunkową z udziałem strażaków przeprowadzono po godz. 20.00. Przy SP 11 ok. 3,5 metra nad ziemią, na gałęzi jednego z drzew siedział mężczyzna z pętlą na szyi. Drugi koniec sznura przywiązany był do drzewa. Strażacy przystawili drabinę, wspięli się do niedoszłego samobójcy, przecięli linę i sprowadzili mężczyznę na ziemię. Przekazali go, jak słyszymy, policji, a policjanci medykom z karetki pogotowia.

(vis)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here