Na ratunek 7-letniej Dominice

0
Dominika Wyroba, fot. Komitet Pomocy Uratujmy Dominikę/fb

7-letnia Dominika Wyroba z Wisły Małej (gmina Pszczyna) walczy z ciężką chorobą. Potrzebne są ogromne środki na leczenie. Do połowy grudnia trzeba zebrać prawie milion złotych. Mama dziewczynki błaga o pomoc. Zbiórka trwa na stronie Fundacji Siepomaga.  Włączyła się fundacja Iskierka.  Lokalnie zawiązał się komitet „Uratujmy Dominikę”. Organizowane są licytacje, zaplanowano koncert.

„Moja córeczka ma za sobą lata walki z nowotworem. Neuroblastoma – tak nazywa się przeciwnik, z którym walczymy. Dominika mapy szpitali zna na pamięć, włoski wypadły jej już któryś raz, widok strzykawek czy worków z chemią wciąż jednak przeraża tak samo…” – opisuje mama dziewczynki na stronie Fundacji Siepomaga.

Dziewczynka zachorowała, gdy miała dwa latka. Lekarzy zaniepokoił niski poziom hemoglobiny i problemy z prawą nóżką. Diagnoza: neuroblastoma IV stopnia z przerzutami do kości i szpiku kostnego. Dziecko przeszło dziewięć cykli agresywnej chemioterapii, operację guza, autoprzeszczep szpiku. Nowotwór wycofał się, ale tylko na trzy lata. Odbyło się kolejne ciężkie i wyniszczające organizm leczenie. Niestety, neuroblastoma nie odpuszcza.

„[…] Leczenie w klinice w Barcelonie to ostatnia szansa na ratunek. Mamy już kwalifikację, ale by się odbyło, trzeba za nie zapłacić. Z każdą mijającą godziną boję się coraz mocniej, bo czasu jest bardzo mało…

Nigdy nie sądziłam, że słowa „rak” i „śmierć” będą dotyczyły mojego dziecka. Wolałabym, żeby dotyczyły mnie samej. Niestety nie mam wyboru. Opowiadam naszą historię, by jak najszybciej rozniosła się po kraju i dotarła do serc dobrych ludzi. Jednocześnie błagam Cię o pomoc, by Dominisia żyła. 7 lat to przecież nie czas na umieranie…” – kończy mama Dominiki na stronie Fundacji Siepomaga.

Do zbiórki można się włączyć na portalu Fundacji Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/dominika

Na apel już zareagowało wiele osób. Jak się dowiedzieliśmy od Marty Wojciechowskiej-Smolarz, radnej z Wisły Małej, zawiązał się komitet pomocy URATUJMY DOMINIKĘ.

W akcję pomocy zaangażowali się mieszkańcy gminy Strumień (wiele informacji o organizowanych spotkaniach, planowanych imprezach można znaleźć m.in. na fanpage’u Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu). Prowadzone są licytacje, które potrwają do 4 grudnia. O akcji tej poinformowano też m.in. na oficjalnej stronie powiatu pszczyńskiego. Jak słyszmy od M. Wojciechowskiej-Smolarz, i w Wiśle Małej, i w Strumieniu będą zbiórki w kościołach, kiermasze w szkołach. Mają być też prowadzone akcje w Pszczynie. Apel o pomoc dla Dominiki zamieściła Fundacja Iskierka. 

(r)

AKTUALIZACJA: 8.12.2019: Udało się zebrać pieniądze na leczenie 7-letniej Dominiki.

Udało się zebrać pieniądze na leczenie 7-letniej Dominiki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here