Nadal zatrzymują pseudokibiców

0
Policjanci podczas meczu GKS Tychy - GKS Katowice; fot. Zdzisław Barszewicz

Zatrzymano kolejnych pseudokibiców, biorący udział w zamieszkach podczas październikowego meczu GKS Tychy z GKS Katowice – informuje Komenda Miejska Policji. Tym razem mundurowi zatrzymali dwóch 18-latków. 

Jeden z mężczyzn podejrzany jest o czynną napaść na funkcjonariuszy, połączoną z udziałem w zbiegowisku. Drugi mężczyzna, oprócz udziału w zbiegowisku, usłyszał zarzut palenia szalików klubowych GKS Katowice w trakcie trwania meczu. Mężczyźni stanęli już przed prokuratorem, który podjął decyzję o zastosowaniu wobec nich policyjnego dozoru oraz. zakazów stadionowych. Za popełnione przestępstwa może grozić im nawet do 10 lat więzienia.

W prowadzonym postępowaniu dotyczącym zakłócenia porządku przed meczem piłki nożnej I ligi pomiędzy drużynami GKS Tychy i GKS Katowice pomimo że sprawcy niejednokrotnie mieli zasłonięte twarze w sumie w tej sprawie zatrzymano już 17 osób. Kryminalni sukcesywnie ustalają kolejne osoby, które dopuściły się czynnej napaści na policjantów oraz złamały ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych.

Dodaj komentarz