Nagrody finansowe dla najlepszych praktykantów

0
Nagrodzeni uczniowie z dyrektorami swoich szkół, przedstawicielami Opla. KSSE i Urzędu Miasta; fot. UM Tychy

Uczniowie trzech tyskich szkół, w których działają klasy pod patronatem fabryki Opla dziś (7 lutego) otrzymali nagrody finansowe.

Od ubiegłego roku w Zespołach Szkół nr 4 („szkoła ZEG-owska”), ZS nr 5 („Budowlanka”) i ZS nr 6 („szkoła FSM-owska”) funkcjonują klasy branżowe. To efekt umowy zawartej z Opel Manufacturing Poland Sp. z o.o.

Jak informuje nas Marcin Godzik z Biura Prasowego Urzędu Miasta Tychy, podczas podpisania umowy z Oplem postanowiono, że najzdolniejsza młodzież zostanie doceniona za owocną naukę. Dziś (7 lutego), w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tychach wręczono nagrody finansowe.

Finansowe granty przyznano trzem uczniom w każdej ze szkół. Za zajęcie pierwszego miejsca młodzież otrzymała po 1000 zł, za drugie 750 zł, a za trzecie 500 zł.

– Dla młodzieży ważne jest wynagrodzenie. Nasi uczniowie byli bardzo pozytywnie zaskoczeni, gdy dowiedzieli się o nagrodach pieniężnych. To do tego stopnia zdopingowało ich do pracy, że mieliśmy problem ze wskazaniem osoby, która zajęła pierwsze miejsce. Ostatecznie, o wyborze zdecydowała stuprocentowa frekwencja na zajęciach – mówi Adam Burczyk, dyrektor Zespołu Szkół Nr 6 w Tychach.

Na tym jednak nie koniec. Kolejne „wypłaty” dla najzdolniejszych przewidziano już w czerwcu, na zakończenie roku szkolnego.

– Jesteśmy w okresie uruchamiania produkcji. Na razie pracujemy na dwie zmiany, ale wkrótce uruchomimy trzecią. Aktualnie poszukujemy pracowników utrzymania ruchu, ale niebawem będziemy potrzebować wykwalifikowanych pracowników produkcji. Ci uczniowie wejdę na rynek pracy za dwa lata. Mamy nadzieję, że znajdę zatrudnienie u nas, tym bardziej, że część obecnej załogi przeniesiona zostanie do Gliwic. Do naszego zespołu będziemy potrzebować nie tylko fachowców, ale również entuzjastów i pasjonatów motoryzacji – wyjaśnia Arkadiusz Suliga, dyrektor zakładu Opel Manufacturing Poland.

Jak zauważa Ewa Stachura-Pordzik, wiceprezes KSSE, podpisane rok temu porozumienie pomiędzy Opel Manufacturing Poland, a tyskimi szkołami są dowodem na to, że zaczynamy odczarowywać rzeczywistość dotyczącą szkolnictwa zawodowego.

Dodaj komentarz