Najciekawsze imprezy muzyczne w 2020 roku w Katowicach

0

Ile może się dziać w jednym mieście w ciągu kilku tygodni? Oj, naprawdę wiele. Parę tygodni to wystarczająco dużo czasu, by ugościć znakomity zespół polskiego pochodzenia, równie gościnnie przyjąć niemiecką grupę słynącą z tanecznych brzmień oraz zasłuchać się w dźwiękach muzyki poważnej. Świadkiem tych wszystkich wydarzeń będą Katowice na przełomie lutego i marca.

Warto poznać wszystkie imprezy w Katowicach na muno.pl i wybrać najciekawsze dla siebie.

Muzyczne zachwyty z Fisz Emade Tworzywo

Koncertowy maraton w Katowicach rozpocznie duet Fisz Emade Tworzywo, który zagości 15 lutego w katowickim klubie P23 mieszczącym się przy ulicy Porcelanowej 23. Fisz Emade Tworzywo to jeden z najważniejszych i najciekawszych brzmieniowo zespołów w Polsce. Tworzą go dwaj bracia: Bartek „Fisz” Waglewski oraz Piotr „Emade” Waglewski. Bartek odpowiada za teksty, Piotr jest natomiast odpowiedzialny za stronę muzyczną. Artyści promują swój nowy krążek zatytułowany „Radar”. Jest on muzyczną podróżą do lat 80, z których artyści zaczerpnęli zarówno brzmienia disco, jak i rockowe. Wycieczka do minionych lat pełna jest sentymentalnych dźwięków, łączących melancholię z lekką dozą ironii.

Fisz Emade Tworzywo na polskiej scenie muzycznej obecni są od 2001 roku. Przez te lata wydali aż 10 albumów, w których łączą różne brzmienia określane szeroko w stylistyce hiphopowej. Zaskakują nowatorskimi brzmieniami i mądrymi tekstami. To koncert, którego datę warto zanotować w kalendarzu.

Fryderyki na poważnie

14 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym będzie miało miejsce wydarzenie nietypowe, wprost obowiązkowe do zanotowania. Tegoroczna edycja FRYDERYK Festiwal, która zainaugurowana będzie Galą Muzyki Poważnej 8 marca, by następnie przyciągnąć fanów muzyki 14 i 15 marca. Fryderyk Festiwal, zwany potocznie Fryderykami, to gala połączona z rozdaniem najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce, o których marzy każdy polski artysta. Fryderyk Festiwal to święto polskiej muzyki, w czasie którego mieszają się różne gatunki i style. Artystów z różnych światów łączy jedno – miłość i szacunek do muzyki. Nagroda jest doskonałym ukoronowaniem ich pracy.

Prawdziwa gratka dla fanów Scootera

Dwa tygodnie po muzycznej Gali Fryderyki Katowice po raz kolejny dostąpią muzycznych zachwytów. Tym razem dzięki znanemu zespołowi Scooter, który 28 marca wystąpi w katowickim Spodku. Scooter to zespół, którego nie trzeba przedstawiać. Niemiecka grupa od ponad 15 lat uwodzi swoimi brzmieniami określanymi jako z pogranicza dance, rave, happy hardcore, trance, techno oraz breakbeat hardcore. Grupa należy do pracowitych – ma na swoim koncie ponad 20 albumów studyjnych. Fani zgromadzeni w katowickim Spodku będą mogli pozachwycać się na żywo największymi hitami – „How much is the fish”, „Maria”, „The logical song”, czy „One” – a także posłuchać kawałków mniej znanych, a przy tym niemniej zachwycających. Warto zanotować w kalendarzu i czym prędzej zabukować bilety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here