Najlepszy w kraju policjant w brazylijskim ju-jitsu

0
Tyski policjant na najwyższym podium; fot. KMP Tychy

Najlepszy w kraju policjant w brazylijskim ju-jitsu. Starszy sierżant Marek Chrapkiewicz z tyskiej komendy policji zwyciężył na początku lutego w zawodach Pucharu Polski w dyscyplinie brazylijskie ju-jitsu (formuła No Gi, kategoria 84 kilogramów).

W zawodach wzięło udział 112 zawodników. St. sierż. Marek Chrapkiewicz wystartował w formule No Gi, w kategorii 84 kg. Na co dzień pełni służbę w Zespole ds. Przestępczości Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Tychach. W zawodach obowiązywały zasady submission only. Według nich walka zapaśnicza w formule No Gi (bez kimon) odbywa się z zastosowaniem dźwigni na nogi, ręce, bądź przy użyciu duszenia. Jednym słowem, aby wygrać, trzeba zmusić przeciwnika do poddania się.

Marek Chrapkiewicz, ćwiczy już 17 lat i ma za sobą wiele zwycięstw. W listopadzie ubiegłego roku został wicemistrzem Polski w judo służb mundurowych, a w kwietniu zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski Seniorów w Ju-Jitsu.