Najmłodszy żubr z Pszczyny ma już imię

0
Dla małego żubra wybrano imię Plarisa: fot. APiRZP

Najmłodszy żubr z Pszczyny ma już imię. W Pokazowej Zagrodzie Żubrów rozstrzygnięto konkurs. Z ponad 600 zgłoszeń z 270 oryginalnymi propozycjami nazwania samicy urodzonej w maju br. wybrano imię Plarisa.

Krówka urodziła się w pszczyńskiej zagrodzie dokładnie 29 maja 2016 r. (zobacz film z jej narodzin). Jej rodzicami są 18-letni Plawiant i czteroletnia Platanka II . Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej tradycyjnie już wybór imienia dla narodzonego w zagrodzie żubra zostawiła turystom i mieszkańcom Pszczyny.

– Po raz kolejny otrzymaliśmy kilkaset zgłoszeń, w tym z Niemiec, Czech, a także z najodleglejszych miejsc naszego kraju. Wymogi konkursowe były dwa – imię musiało się zaczynać literami „Pl” (wyznacznikiem pszczyńskiej linii żubrów) oraz musiało być żeńskie – mówi Michał Pawlak z Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.

W komisji zasiedli: Jacek Patyk – prezes zarządu ARiPZP, Jacek Gałuszka – redaktor naczelny „Głosu Pszczyńskiego”, Grzegorz Czembor – dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie, Mieczysław Hławiczka – weterynarz zajmujący się pszczyńskimi żubrami, a wybór zaakceptowała także prof. Wanda Olech-Piasecka – prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów.

Po długich naradach komisja zdecydowała, że nowa mieszkanka pszczyńskiej zagrody będzie nosić imię Plarisa. Imię wymyśliła Bernadetta Kędzior z Łąki. W zamian za pomysł otrzyma ona nagrodę rzeczową o wartości 300 zł.

Niespełna trzymiesięczną krówkę o imieniu Plarisa można natomiast podziwiać w Pokazowej Zagrodzie Żubrów codziennie w godz. 9.00-19.00. Karmienie żubrów odbywa się w godzinach 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here