[FILM] Nalot policji na klub nocny. W tle prostytucja i pranie brudnych pieniędzy

2
Wejście uzbrojonych policjantów do klubu nocnego w Tychach; kadr z filmu KWP w Katowicach
Reklama

Dzisiaj (8 czerwca) Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach poinformowała o wkroczeniu kontrterrorystów do klubu nocnego w Tychach. Akcja miała związek z działaniami policji  przeciw zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie zajmowali się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu i praniem brudnych pieniędzy.

– Policjanci z Zespołu do walki z Handlem Ludźmi z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zatrzymali trzy kobiety w wieku od 23 do 43 lat i 24-letniego mężczyznę – poinformowała dzisiaj na swojej stronie internetowej Komenda Wojewódzka Policji w Tychach. – Wszyscy są mieszkańcami Zabrza. Osoby te są podejrzane o udział w latach 2019-2021 w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na terenie województwa śląskiego. Jej członkowie zajmowali się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu i prali brudne pieniądze. Szacuje się, że wzbogacili się w ten sposób o prawie 350 tys. zł.

W tym samym czasie, jak czytamy, policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP, wspierani przez komandosów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wkroczyli do prowadzonego przez zatrzymanych klubu nocnego w Tychach.

– Oprócz kobiet, które świadczyły usługi seksualne, w środku policjanci zastali ścisłe kierownictwo grupy – Informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. – W trakcie przeszukania lokalu oraz miejsc zamieszkania zatrzymanych znaleziono narkotyki i inne dowody, które w tej chwili są analizowane. Wszyscy zatrzymani w wieku od 23 do 43 lat zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 15 lat więzienia. Osoby, które stały na czele grupy były już zatrzymywane w związku z czerpaniem korzyści majątkowej z cudzego nierządu. Sprawa jest rozwojowa, a prowadzący ją policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań – głosi komunikat KWP.

Reklama
fot. KWP w Katowicach

Aspirant Olaf Burakiewicz z Zespołu Prasowego KWP w Katowicach poinformował nas, że opublikowany komunikat był autoryzowany z prokuraturą. Potwierdził, że ilustrujący go film to autentyczny zapis z wkroczenia policji do tyskiego klubu nocnego.

Policja nie podaje więcej informacji. Z opublikowanego przez nią filmu wynika, że chodzi o klub nocny w Starych Tychach mieszczący się w budynku, gdzie dawniej funkcjonowało kino „Halka”.

(vis)

 

Reklama

2 KOMENTARZE

 1. stawiam pytania.

  nie jest tajemnicą, że w tego typu przybytkach w pokojach działają nagrywarki.

  starczy sił i odwagi aby złapać tego typu nagrania i opublikować je ?
  czy dziennikarze (choćby Nowego Info) są w stanie dotrzeć do tych nagrań ?
  czy w tego typu imprezach brali udział tyscy radni / politycy ?
  wedle mnie brali, a jak się połapali co jest grane (nagrywane) to się wystraszyli…. i zaprzestali….

  tak czy siak, szacunek za akcję i rozbicie tego syfu. Szkoda tylko, że tak długo trzeba było czekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here