Napadł i dusił taksówkarza

0

Pszczyńscy policjanci zatrzymali ostatniego ze sprawców rozboju na taksówkarzu w Kobiórze, do którego doszło w sierpniu br. 31-latkowi zarzuca się, że dusił i okradł ofiarę. 

Do napadu doszło w nocy 6 sierpnia br. Podejrzany 31-latek wraz z dwoma kolegami zamówił kurs taksówką z Tychów do Kobióra na dworzec kolejowy.

Jak relacjonuje Karolina Błaszczyk, rzecznik prasowa pszczyńskiej policji, po dojechaniu na miejsce, kierowca poprosił mężczyzn o zapłatę za kurs. Ci wysiedli z samochodu i udawali, że szukają pieniędzy. W tym samym momencie na zewnątrz wyszedł również taksówkarz, który ponownie zażądał zapłaty. Mężczyźni po krótkim namyśle wsiedli ponownie do taksówki i zlecili kurs do centrum Kobióra, na tamtejsze rondo. Wtedy sprawcy rzucili się na taksówkarza. Siedzący za nim pasażer złapał go za szyję i zaczął dusić. Mężczyźni zażądali od pokrzywdzonego oddania wszystkich pieniędzy. Kierowca zdołał wyrwać się z uścisku, uciec i o wszystkim zawiadomić policjantów. Łupem bandytów padły kluczyki od samochodu, dwie pary okularów, nawigacja GPS i etui. W sumie straty wyniosły ponad 1 tys. złotych.

Policjanci, po otrzymaniu informacji, natychmiast rozpoczęli działania, mające na celu zatrzymanie sprawców. Cała trójka przez dłuższy okres starała ukryć się przed policją, szczególnie 31-latek, który działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Ostatecznie wszyscy zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty rozboju.Jeszcze we wrześniu, pierwszą decyzję o tymczasowym aresztowaniu sąd w Tychach podjął w stosunku do 29- latka, który nie ma stałego miejsca zameldowania i dodatkowo działał w warunkach tzw. recydywy.

Prowadzący postępowanie policjanci z Pszczyny wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie w stosunku do zatrzymanego 31-latka, który napadł na taksówkarza w warunkach recydywy. Sąd w Tychach przychylił się do tego wniosku, wydając stosowne postanowienie. Wkrótce sąd zadecyduje o dalszym losie podejrzanego oraz jego dwóch wspólników – 29-latka bez stałego miejsca zamieszkania i 24-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą więzienia do 12 lat, nie krótszą jednak niż 3 lata. W przypadku tzw. recydywy, dodatkowo pojawiają się podstawy do nadzwyczajnego zaostrzenia kary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here