Narkotyki w odzieży, atrapa broni palnej i maczeta w aucie

1
Policja znalazła w samochodzie takie przedmioty; fot. KPP Mikołów
Policja znalazła w samochodzie takie przedmioty; fot. KPP Mikołów

Zatrzymaniem 20-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej zakończyła się zwykła kontrola pojazdu przeprowadzona przez policjantów mikołowskiej drogówki. Mundurowi znaleźli u rudzianina narkotyki, a w samochodzie maczetę oraz atrapę broni palnej i imitację kija bejsbolowego.

Jak relacjonuje mikołowska policja, marihuana i metaamfetamina były schowane w odzieży osobistej, a maczeta, imitacja kija bejsbolowego oraz atrapa broni palnej były w samochodzie.

Zatrzymanego 20-latka z Rudy Śląskiej cechowały spokój i opanowanie. Podróżował samochodem osobowym wraz z dwoma kolegami. Wpadł podczas kontroli prowadzonej w miniony weekend przez policjantów mikołowskiej drogówki w ramach działań pod nazwą „Trzeźwość”.

Tego samego dnia trafił do policyjnej izby zatrzymań, a następnie usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. Na wniosek policjantów wydziału kryminalnego, prokurator objął go środkiem zapobiegawczym w postaci policyjnego dozoru.

Za opisany wyżej czyn młodemu rudzianinowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Odnalezione w samochodzie przedmioty zostały przez policjantów zabezpieczone, trwają czynności mające na celu wyjaśnienie, czy służyły lub były przeznaczone do popełnienia przestępstwa.

(t), źródło: KPP Mikołów

 

1 KOMENTARZ

  1. ….w artykule nie ma wspomnianego faktu, iż policja szukała ww tzw. fantów, więc dlaczego jest napisane „odnalezione”, a nie „znalezione” lub „ujawnione”……

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here