Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – dzieciom. Brygada Enfosia w akcji

0
fot. pixabay

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) obchodzi 30-lecie istnienia. Z tej okazji, z inicjatywy swoich pracowników z Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej, przygotował specjalną ofertę dla dzieci. Obejmuje ona: książkę pt. „Brygada Enfosia kontra plastikowa Zgryzolda” zachęcającą do ekologicznych postaw, pluszową wersję głównego bohatera (jest nim drzewko o imieniu Enfoś), konkurs dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Książka o Enfosiu (wymowa skrótu NFOŚ) ma ekologiczne przesłanie. Dzieci Miśka i Julek przy wsparciu sympatycznego drzewka będą musieli zmierzyć się w walce o dobro przyrody ze Zgryzoldą von Plastik. Książkę napisała Donata Bieniecka-Popardowska (NFOŚiGW), a ilustracje na zlecenie Funduszu stworzył Maciej Batory. Natomiast dzieci i wnuki pracowników NFOŚiGW pomogły narysować głównego bohatera, czyli drzewko Enfoś.

NFOŚiGW przygotował także konkurs dla przedszkolaków i uczniów z klas I-III (pilotaż obejmuje obszar aglomeracji warszawskiej). Nauczyciele otrzymali książkę o Enfosiu i maskotkę do wykorzystania podczas ekozajęć z dziećmi. Chodzi np. o spacer po parku z Enfosiem i zbieranie śmieci, plakat z wizerunkiem Enfosia informującego o ekozachowaniach, wspólne czytanie książki o Enfosiu. Organizatorzy do 31 października czekają na mailowe relacje z ekozajęć. Do wygrania są pakiety edukacyjne dla przedszkoli i szkół oraz indywidualne nagrody dla uczestników. Celem konkursu, jak słyszymy, jest popularyzowanie wiedzy o NFOŚiGW oraz uwrażliwianie dzieci na ochronę środowiska.

Źródło: NFOŚiGW

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here