Nauczyciele wrócili po świętach do szkół i strajkują

1
fot. ZB

Nauczyciele wrócili po świętach do szkół i strajkują. Wtorek 23 kwietnia to pierwszy roboczy dzień po tegorocznych Świętach Wielkanocnych. Nauczyciele w Tychach wrócili do szkół i nadal strajkują.

Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, powołując się na dane Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach, poinformowała nas, że 23 kwietnia w trzydziestu tyskich szkołach strajkowało 773 nauczycieli, „gotowość do pracy” wyraziło 295 osób. Do tego w 14 przedszkolach do strajku przystąpiło 136 osób, a „gotowość do pracy” wyraziło 18 nauczycieli.

W tyskich szkołach przebywało dziś (23 kwietnia) w sumie 95 uczniów, a do przedszkoli rodzice przyprowadzili 364 dzieci.

Ogólnopolski strajk nauczycieli trwa od 8 kwietnia. Żądają miesięcznej podwyżki o ok. 30 proc. (czyli o ok. tysiąc zł). Rząd zgodził się na 15 proc. podwyżkę, wysunął propozycje dalszych podwyżek w powiązaniu ze zwiększonym czasem pracy nauczycieli (tak zwanego pensum). Strajk zorganizował Związek Nauczycielstwa Polskiego (ale strajkują nie tylko członkowie ZNP, ale również nauczycielskiej „Solidarności” i niezrzeszeni). ZNP sprzeciwia się zwiększeniu pensum.

Protest prowadzony jest w dniach roboczych. Strajkujący nauczyciele przychodzą wtedy do szkół i nie prowadzą lekcji.

(icz)

1 KOMENTARZ

  1. „Protest prowadzony jest w dniach roboczych. Strajkujący nauczyciele przychodzą wtedy do szkół i nie prowadzą lekcji” Kpina z rodziców i uczniów !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here