Nauka pływania znowu tylko dla uczniów drugich klas. Prezydent Tychów obiecał coś innego

0
Nauka pływania w Wodnym Parku Tychy; fot. RCGWŚ SA
Reklama

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba kolejny już rok nie spełnia obietnicy dotyczącej bezpłatnej nauki pływania dla uczniów tyskich szkół podstawowych. Wczoraj (20 września) naukę taką w Wodnym Parku Tychy znowu rozpoczęli uczniowie tylko drugich klas. Przedwyborcze obietnice prezydenta były inne.

Jak informuje Michał Pawlak, specjalista do spraw promocji Wodnego Parku Tychy, 20 września w tyskim aquaparku rozpoczęła się nauka i doskonalenie pływania dla 1136 dzieci uczęszczających do drugich klas publicznych szkół podstawowych w Tychach.

– Zajęcia nauki pływania dla drugoklasistów z Tychów zostały dofinansowane z budżetu miasta Tychy i są bezpłatne dla uczniów – mówi Michał Pawlak. – Odbywają się w dwóch basenach strefy sportowej Wodnego Parku Tychy, a prowadzą je doświadczeni instruktorzy pływania.

– Bezpieczeństwo w wodzie to główny cel naszego programu – dodaje  Zbigniew Gieleciak, prezes gminnej spółki Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej SA, zarządzającej Wodnym Parkiem Tychy. – Tragiczne statystyki utonięć w okresie letnim przerażają, dlatego po raz kolejny stawiamy na edukację i doskonalenie umiejętności pływackich najmłodszych tyszan.

RCGWŚ SA informuje, że pomysłodawcą lekcji pływania dla tyskich uczniów był Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. Zajęcia po raz pierwszy odbyły się w marcu 2019 roku. To prawda, ale dodajmy od siebie, że obietnice prezydenta były jednak inne.

Reklama

W 2018 r., a więc dwa miesiące przed ostatnimi wyborami samorządowymi, prezydent Tychów Andrzej Dziuba (który ubiegał się o reelekcję) ogłosił zorganizowanie, w ramach lekcji wychowania fizycznego, bezpłatnej nauki pływania dla dzieci z tyskich szkół podstawowych. Prezydent w optymistycznym wariancie snuł możliwość zorganizowania bezpłatnych zajęć na pływalni dla wszystkich uczniów tyskich publicznych podstawówek, ale jednocześnie konkretnie zapewnił, że na pewno uda się sfinansować naukę pływania „dla uczniów klas I-III, I-IV”. Prezydent Dziuba obiecał też publicznie bezpłatne zajęciach dla uczniów w Edukatorium tyskiego aquaparku, czyli działającej tu namiastki Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Rzeczywistość okazała się inna.

ZB

W aquaparku bezpłatna nauka pływania tylko dla drugoklasistów. Obietnice prezydenta Tychów były inne

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here