Nawoływał pasażerów pociągu do zaatakowania policjantów

0
Policjanci prowadzą zatrzymanego; fot. KMP Bielsko-Biała

Jak podaje policja, mundurowi z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali 38-latka z Tychów, który nawoływał pasażerów pociągu do zaatakowania policjantów. Miał też znieważyć funkcjonariuszy.

Wczoraj (22.09) na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej został rozegrany mecz pomiędzy TS Podbeskidzie i GKS Tychy. Jak informuje bielska policja, znaczna część kibiców gości zdecydowała się na przyjazd na mecz koleją. Policjanci byli obecni również w pociągu, którym jechali sympatycy tyskiej drużyny piłkarskiej. Stróże prawa pilnowali, aby podczas przejazdu nie doszło do naruszeń prawa i dewastacji pociągu.

– Podczas przejazdu jeden z pasażerów zaczął nawoływać innych kibiców, aby wspólnie zaatakować mundurowych znajdujących się w przedziale. Policjanci nie dopuścili do eskalacji agresji i zagrożenia bezpieczeństwa przejazdu pociągu i gdy dojechali do stacji Bielsko-Biała Lipnik, błyskawicznie obezwładnili i zatrzymali mężczyznę – relacjonuje rzecznik bielskiej policji.

Tyszanin został doprowadzony do radiowozu. Jak podaje policja, badanie trzeźwości krewkiego pseudokibica wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

38-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu. Za nawoływanie do popełnienia przestępstwa i znieważenie funkcjonariuszy policji grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce prokurator.

Policjanci prowadzą zatrzymanego do radiowozu; fot. KMP Bielsko-Biała

(t), źródło: KMP Bielsko-Biała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here