Nie było łatwo. Druga wygrana tyszan w play-off

1
Zawodnikom GKS Tychy zwycięstwo nie przyszło łatwo; fot. Łukasz Sobala

GKS Tychy wygrał u siebie z KH Energą Toruń 2:1 w drugim meczu ćwierćfinału play-off Polskiej Hokej Ligi. Zwycięstwo tyszanom zapewnił Aleksiej Jefimienko, który strzelił dwie bramki. Jednak tyszanom nie grało się łatwo z ósmą drużyną PHL.

W piątek 21 lutego odbył się pierwszy mecz GKS Tychy z KH Energą Toruń. Tyszanie odrobili u siebie dwubramkową stratę i ostatecznie wygrali 4:2.

Dziś (22 lutego) w drugim pojedynku tyszanie od początku mieli przewagę. Mistrzowie Polski nie mogli jednak pokonać Patrika Spěšnego, dobrze spisującego się w bramce Torunia. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowo.

GKS strzelił pierwszego gola podczas drugiej gry w liczebnej przewadze. W podbramkowym zamieszaniu krążek do siatki skierował Aleksiej Jefimienko. Torunianie nie zamierzali łatwo sprzedać skóry. Najlepszą okazję zmarnował Jarosław Dołęga, który nie trafił do odsłoniętej bramki tyszan z najbliższej odległości. W drugiej tercji nadal między słupkami dobrze spisywał się Spěšny. Bramkarz KH Energa miał też sporo szczęścia. Najpierw uratował go słupek po strzale Klimienki, a następnie poprzeczka po uderzeniu Cichego. Druga tercja zakończyła się wynikiem 1:0.

W trzeciej odsłonie kilka razy doszło do pozasportowych starć i pyskówek pomiędzy zawodnikami. W 48. minucie John Murray odbił kaskiem uderzenie Michaiła Jesajana, ale przy dobitce Aleksandra Wołżankina był bez szans. Torunianie wyrównali, ale GKS pięć minut później znów wyszedł na prowadzenie. Na listę strzelców ponownie wpisał się Jefimienko.

Torunianie o wyrównanie walczyli do ostatnich sekund. Trener Czuch poprosił o czas, zdjął bramkarza i goście grali w przewadze dwóch zawodników, bo na ławkę kar powędrował Gleb Klimienko. Wynikł nie uległ zmianie. Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 2:0 dla GKS-u Tychy. Następny mecz we wtorek 25 lutego w Toruniu.

(J), źródło: hokej.net

GKS Tychy – KH Energa Toruń 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
1:0 Aleksiej Jefimienko – Peter Novajovsky – Jarosław Rzeszutko (10:05) 5/4
1:1 Alexandr Wołżakin – Mikhail Yesayan (47:24)
2:1 Aleksiej Jefimienko – Vyacheslav Trukhno (52:07)

GKS Tychy: Murray, Lewartowski; Novajovsky, Yeronau, Klimenko, Trukhno, Komorski; Kotlorz, Bizacki, Witecki, Galant, Jefimienko; Pociecha, Ciura, Szczechura, Cichy, Mroczkowski; Bagiński, Kolarz, Gościński, Rzeszutko, Jeziorski.

KH Energa Toruń: Spesny, Bojanowski; Kozlov, Jaworski, Dołęga, Fraszko, Kalinowski; Zieliński, Smirnov, Sergushkin, Feofanov; Grebenyuk, Shkodenko, Yesayan, Karchokha, Wołżakin; Skólmowski, Yeremenko, Jaworski, Olszewski, Naparło.

Widzów: ok. 1700.