Nie było zgonów w całym województwie śląskim

0
Tychy, fot. ilustracyjne ZB
Reklama

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 31 maja o godz. 10.30, że w ciągu ubiegłej doby nie było zgonów nie tylko na terenie Tychów oraz powiatów: pszczyńskiego, mikołowskiego i bieruńsko-lędzińskiego (czyli w rejonie nadzorowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach), ale i w całym województwie śląskim.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ubiegłej doby w województwie śląskim nie było zgonów. Biorąc pod uwagę wcześniejsze komunikaty Ministerstwa Zdrowia i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach, liczba wszystkich zgonów na terenie Tychów i powiatów mikołowskiego, pszczyńskiego i bieruńsko-lędzińskiego (liczona od początku epidemii) nie zmieniła się więc i wynosi 835.

W Tychach zanotowano jedno zakażenie (wskaźnik 0,08 na 10 tys. mieszkańców), w powiecie pszczyńskim też jedno (0,09). W powiatach mikołowskim i bieruńsko-lędzińskim nie było zakażeń. W województwie śląskim liczba zakażonych zwiększyła się o 32.

W Polsce liczba zakażeń wzrosła do 2 872 283 (wzrost o 448), liczba zgonów do 73 745 (wzrost o 7 – w tym 2 zgony przy chorobach współistniejących z covid), liczba aktywnie chorych spadła obecnie do 158 849 (333 – nowi aktywnie chorzy).

Reklama

(pp)

Dwa razy więcej zgonów niż zakażeń w rejonie PSSE Tychy

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here