Nie daj szans złodziejowi. Zapinaj rower

1
Policjanci przypinają do rowerów etykietę z hasłem: „Policja przypomina - zapnij rower, nie daj szansy złodziejowi!”; fot. KPP Pszczyna

Skradziony w rejonie dworca kolejowego w Pszczynie rower już wkrótce trafi do swojego właściciela. Znalazła go dzielnicowa. Nie wszyscy mogą liczyć na tyle szczęścia. Pszczyńska policja zwraca uwagę, że w mieście kradzieże jednośladów są plagą. Dlatego zorganizowano akcję przypominającą o konieczności zabezpieczenia rowerów.

Czujna aspirant z pszczyńskiej komendy zwróciła uwagę na jednoślad, kiedy pojawił się na rynku. Był oparty o jeden z budynków. Sprawdzenie czy nie został zgłoszony jako skradziony na podstawie numeru ramy okazało się nieskuteczne, ponieważ podczas – choć właściciel zgłosił, że ukradziono mu rower – mylnie podał cyfry na ramie. Jednak wnikliwość policjantki i kontakt z kolegami z jednostki sprawiły, że już po kilku kwadransach o odzyskanej stracie można było poinformować pokrzywdzonego.

Jak doszło do kradzieży? 11 listopada ktoś postanowił skorzystać z okazji i zabrać rower ze stojaka przy dworcu kolejowym. Właściciel przyznał, że zostawił go bez żadnego zabezpieczenia. Straty wycenił na 1200 zł.

Pszczyńska policja apeluje do rowerzystów o zapinanie swoich rowerów w stojakach. W mieście bowiem wiele osób korzysta z jednośladów, a przypadków ich kradzieży przybywa. W rejonie dworca i szkół mundurowi postanowili przypomnieć właścicielom rowerów, aby nie dawali szansy złodziejom na łatwy łup. Policjanci pozostawiają na jednośladach przypięte paski z hasłem „Policja przypomina – zapnij rower, nie daj szansy złodziejowi!”.

Fot. KPP Pszczyna

(J)

1 KOMENTARZ

  1. Opaski przypinane przez policję na rowerach, to świetny pomysł. Jak najwięcej opasek przy rowerach, z daleka widocznych, które nawet złodziej zobaczy, będą ostrzegać wszystkich i wzmagać czujność obywatelską. Więcej takich akcji i pomysłowych gadżetów „służbowych” przy rowerach, we wszystkich miastach i wsiach będzie „straszyć” złodziei. Można również „ogłosić” wszem i wobec, że z opaski będą „zdejmowane” odciski palców każdego złodzieja i przechowywane będą w kartotece policyjnej złodzieja, gdy ukradnie „taki” rower. „STRZEŻCIE SIĘ ZŁODZIEJE ROWERÓW” !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here