Nie dogadali się w sprawach finansowych. Tanżyna odchodzi

0
Fot. Grzegorz Giczel

Daniel Tanżyna najpóźniej po zakończeniu obecnego sezonu odejdzie z GKS Tychy. 29-letni środkowy obrońca postanowił nie przedłużać kontraktu, bo nie dogadał się z klubem co do wysokości swojego wynagrodzenia. Będzie grał w Widzewie Łódź.

Jak informuje Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy Tyskiego Sportu, władze GKS-u już w grudniu zaproponowały zawodnikowi przedłużenie umowy wygasającej z końcem czerwca 2019 r.

– Przedstawiliśmy Danielowi propozycję przedłużenia kontraktu do 30 czerwca 2021 r. Nasza oferta zakładała podwyżkę wynagrodzenia, ale niestety ostatecznie nie byliśmy w stanie spełnić jego oczekiwań finansowych. 26 stycznia – po sparingu z Podbeskidziem Bielsko-Biała – Daniel poinformował nas, że odchodzi z GKS Tychy – tłumaczy dyrektor sportowy Krzysztof Bizacki.

Nowym klubem popularnego „Dixona” będzie drugoligowy Widzew Łódź, który walczy o awans do Fortuna 1 Ligi. Tanżyna podpisał trzyletni kontrakt, obowiązujący od 1 lipca br. Oba kluby prowadzą jednak rozmowy, aby piłkarz mógł trafić do łódzkiego zespołu już teraz.

Daniel Tanżyna do tyskiej drużyny przeszedł przed rozpoczęciem rozgrywek 2015/16 z Rozwoju Katowice i przez ostatnie sezony był jej podstawowym stoperem. Łącznie w zielono-czarno-czerwonych barwach rozegrał 111 meczów ligowych, w których strzelił 13 bramek.

(J)

Dodaj komentarz