Nie płacił alimentów. Z pokładu samolotu za kratki

0

Od 12 lat był poszukiwany przez policję, bo nie płacił alimentów. Został aresztowany 31 marca. Za kratki trafił prosto z pokładu samolotu.

49-letni mieszkaniec Orzesza został zatrzymany zaraz po tym jak opuścił pokład samolotu lecącego z Amsterdamu.

W policyjnych kartotekach mężczyzna pojawiał się od lat. Pierwsze poszukiwania 49-letniego obecnie orzeszanina miały miejsce w 2009 r. Od samego początku mężczyzna miał na sumieniu przestępstwo uchylania się od płacenia alimentów.

Początkowo chodziło jedynie o ustalenie jego adresu do korespondencji, z czasem jednak działania przerodziły się w szeroko zakrojone, także poza granicami kraju, poszukiwania. W grudniu 2020 roku Prokuratura Rejonowa w Mikołowie wydała za orzeszaninem list gończy.

Okazało się, że mężczyzna przebywał na terenie Niderlandów, gdzie tamtejsze władze wydały decyzję o jego wydaleniu z kraju.

Dzięki współpracy ze Strażą Graniczną udało się zatrzymać 49-latka. 31 marca po godzinie 22.00 na lotnisku Kraków Balice wylądował samolot z Amsterdamu. Wśród pasażerów był poszukiwany. Mężczyzna został osadzony w jednym z krakowskich aresztów.

Od początku roku kryminalnym z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie udało się namierzyć 9 osób poszukiwanych listem gończym.

(J), źródło: KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here