Nie żyje aktor Piotr Machalica

0
Piotr Machalica (1955-2020), fot. Teatr Mały Tychy/FB

Zmarł Piotr Machalica, urodzony w Pszczynie aktor teatralny i filmowy. Miał 65 lat.

„Po dzielnej walce Piotr Machalica zmarł dziś o 02:30 w szpitalu MSWiA w Warszawie” – napisano dziś, 14 grudnia, na oficjalnym profilu facebookowym aktora.

Piotr Machalica urodził się 13 lutego 1955 r. w Pszczynie, dzieciństwo spędził w Czechowicach-Dziedzicach.

W 1981 ukończył warszawską PWST. Na ekranie zadebiutował w 1979. Przez ponad 20 lat był związany z Teatrem im. Zygmunta Huebnera w Warszawie.

Między 2006 a 2018 r. Piotr Machalica był dyrektorem artystycznym Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie.

Wystąpił w kilkudziesięciu filmach i produkcjach telewizyjnych, jak m.in. „Krótki film o miłości”, „Dekalog IX” Krzysztofa Kieślowskiego, „Zabij mnie glino” i „Sztuka kochania” Jacka Bromskiego, „Sauna” Filipa Bajona, „Dzień świra” Marka Koterskiego. Był także uznanym wykonawcą piosenki aktorskiej.

„Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Piotra Machalicy – wspaniałego aktora oraz interpretatora piosenki literackiej, wieloletniego dyrektora artystycznego Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Po raz ostatni mieliśmy okazję gościć Pana Piotra w Tychach w październiku tego roku, kiedy to koncertem „Kofta. Jakoś leci” zainaugurował LOGOS FEST 2020, ale też dzielił się z nami swoją mądrością życiową, wspomnieniami, ciepłem, które emanowało z każdego słowa, które wtedy wypowiedział. […]” – napisano na fanpage’u Teatru Małego w Tychach.

(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here