Nie żyje Andrzej Wilk

3
Śp. Andrzej Wilk; fot. KS Unia Bieruń Stary

Klub Sportowy Unia Bieruń Stary poinformował, że 15 stycznia zmarł Andrzej Wilk, członek zarządu Unii.

„Z wielkim smutkiem i przykrością informujemy, że w dniu 15 stycznia 2021 r. zmarł śp. Andrzej Wilk, członek zarządu KS Unia, kierownik sekcji szachowej i instruktor gry w szachy, a także wieloletni sędzia piłkarski” – czytamy w komunikacie klubu na Facebooku.

„Każdy kto gra w szachy lub gra/grał w piłkę w naszym regionie na pewno znał pana Andrzeja. Zawsze uśmiechnięty i pomocny, nigdy nikomu nie odmówił. Szachy i sędziowanie było jego największa pasją. Panie Andrzeju dziękujemy! Rodzinie składamy najszczersze kondolencje” – kończy się wpis na FB.

W komentarzach pod wpisem internauci wspominają, że Andrzej Wilk był również pasjonatem gry na akordeonie.

(J)

3 KOMENTARZE

  1. Wszystko zgodnie faktami. Jeszcze jesienią ubiegłego roku Pan Andrzej przybył na nasze zaproszenie do bieruńskiego Domu Seniora. Zagrał dla podopiecznych wiele melodii biesiadnych oraz swoisty hymn placówki, który powstał na bazie czeskiej melodii ludowej (autor muzyki nieznany, tekst hymnu napisali wspólnie Anna Tomala i Lech Gawin; tytuł pierwotny „Batory” jest też wersja w wykonaniu Sławy Przybylskiej „Wełtawo, rzeko błękitna”) Z Panem Andrzejem spotykałem się często podczas imprez sportowych. W czasie pandemii Dom Seniora jest nieczynny do odwołania, jednak wróci wkrótce do działalności. Pan Andrzej już nie wróci…Będzie jednak zawsze mile wspominany przez podopiecznych. Spoczywaj w pokoju!

  2. Pan Andrzej był dla mnie jak dziadek. Od 6 tego roku życia uczył mnie gry na pianinie, co kontynuował przez następne 12 lat. Radosny, miły, zawsze do porozmawiania dziadek. Kochałam i kocham go jak swoją rodzinę.

  3. Mój dziadek był wspaniałym człowiekiem zawsze był szczęśliwy. raz oszukał śmierć ale drugi raz już nie ,dziadku brakuje mi ciebie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here