Niedługo ruszą pociągi Kraków – Katowice – Praga, bez przesiadki

0
Peter Jančovič (z lewej) z LEO Express i Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich, gratulują sobie zawarcia umowy, fot. KŚ

Niedługo ruszą pociągi Kraków – Katowice – Praga, bez przesiadki. Od dzisiaj (31.01) na dworcu w Katowicach kupić można bilety czeskiego przewoźnika LEO Express. Niedługo uruchomione będzie bezpośrednie połączenie Kraków – Katowice – Praga. Pociągi tej relacji najprawdopodobniej będą się zatrzymywać w Tychach.

Od dzisiaj (31.01) w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na katowickim dworcu można kupić bilety na wszystkie kursy obsługiwane przez LEO Express (czeskiego przewoźnika), zarówno kolejowe, jak i autobusowe. To wynik umowy podpisanej z Kolejami Śląskimi. Ze strony KŚ umowę tę podpisali Renata Szczygieł, wiceprezes, oraz prezes Wojciech Dinges, prezes KŚ. Przewoźnika czeskiego reprezentował Peter Jančovič, członek zarządu LEO Express Polska Sp. z o.o.

– Nie chcemy traktować innych przewoźników jako konkurencję, lecz raczej jako partnerów, tym bardziej, że dalekobieżny charakter przewozów LEO Express różni się od naszego – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich Sp. z o.o. – A im więcej ciekawych ofert na rynku, tym więcej osób ma szansę przekonać się do transportu publicznego. Dla Kolei Śląskich ta współpraca ma przynieść przychody z tytułu prowizji od sprzedaży biletów w naszym Centrum Obsługi Pasażera. Przede wszystkim jednak chcemy pokazywać, że jak dwie strony chcą zrobić razem dla pasażerów coś interesującego, to się da.

LEO Express to kolejny przewoźnik z Czech, z którym Koleje Śląskie nawiązały współpracę. Od grudnia 2015 roku KŚ współpracują z Kolejami Czeskimi (CD), dzięki czemu realizowane są połączenia transgraniczne do Bohumina i Czeskiego Cieszyna, a na niektórych biletach (jak np. SilesiaWeekend) śląskiego przewoźnika można podróżować po całym kraju morawsko-śląskim.

– Współpraca z Kolejami Śląskimi dopiero się rozpoczyna, jednak widzimy w niej duży potencjał na przyszłość – informuje Peter Jančovič, członek Zarządu LEO Express Polska Sp. z o.o. – Chcemy razem uatrakcyjniać transport publiczny. Wspólnie zależy nam na tym, żeby korzystanie z niego było łatwe i proste, również pod kątem zakupu biletu. Niedługo uruchomimy nasze pociągi relacji Kraków – Katowice – Praga, co będzie zdecydowanym impulsem do dalszego pogłębiania współpracy.

W rozmowie z „Nowym Info” Peter Jančovič zapowiedział, że regularne połączenie kolejowe relacji Kraków – Katowice – Praga powinno zostać uruchomione jeszcze w tym roku. Pociągi te najprawdopodobniej zatrzymywać się będą m.in. na stacji kolejowej Tychy.

(baz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here